Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Ο ΑΠΟΛΛΩΝ 3-1 ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΙΔΩΡΙΚΙ και η Γλυφάδα 1-2 εκτός τον Ολυμπιακό

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 108 λεπτά

Του  Τάσου Τσόλκα
Χαμός έγινε στο ντέρμπυ ουραγών στην Κίρρα όπου στο 89΄ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 1 – 1 και στο 92΄ η Γλυφάδα πέτυχε το νικητήριο 2 – 1 !
Ο Απόλλων Ευπαλίου συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις του, κέρδισε μέσα στο Λιδωρίκι τον Αετό με 3 – 1, ενώ ο Δωρικός Μαλαμάτων ηττήθηκε στο γήπεδό του με 0 – 6 από τον Αστέρα Ιτέας.
Σημαντική νίκη εκτός έδρας με 0 – 2 πέτυχε και ο Ανδρούτσος Γραβιάς επί του Αμφισσαϊκού.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής έχουν ως εξής :
Αμφισσαικός  –  Ανδρούτσος Γραβιάς             0 – 2
Δωρικός Μαλαμάτων  –  Αστέρας Ιτέας          0 – 6
Ολυμπιακός Κίρρας  –  Ένωση Γλυφάδας       1 – 2
Ησαΐας Δεσφίνας  –  Φωκίδα 200                     3 – 2
Αετός Λιδωρικίου  –  Απόλλων Ευπαλίου       1 – 3
Ρεπό:  Τολοφώνα Ερατεινή
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής έχουν ως εξής :
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
                                                                                              ΓΚΟΛ                        ΒΑΘΜΟΙ
1.     Απόλλων Ευπαλίου                          42  – 11               33
2.     Ανδρούτσος Γραβιάς                       33  – 12                33
3.     Αστέρας Ιτέας  *                                47  –  9                 31
4.     Αμφισσαικός                                      35  – 15                25
5.      Ησαΐας Δεσφίνας                             32  – 18                25
6.     Τολοφώνα Ερατεινή *                     28  – 17                20
7.      Αετός Λιδωρικίου                             21  – 36               11
8.      Ένωση Γλυφάδας                             11  –  45               10
9.     Δωρικός Μαλαμάτων *                  13  – 34                 9
10.   Φωκίδα 2000                                     12  – 39                 7
11.   Ολυμπιακός Κίρρας                         11  –  39                3
Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει και το δεύτερο ρεπό τους
Η επόμενη 15η Αγωνιστική  περιλαμβάνει  τους παρακάτω αγώνες
Αστέρας Ιτέας  –  Ανδρούτσος Γραβιάς
Αμφισσαικός  –  Ένωση Γλυφάδας
Δωρικός Μαλαμάτων  –  Τολοφώνα Ερατεινή
Ολυμπιακός Κίρρας  –  Φωκίδα 2000
Αετός Λιδωρικίου  –  Ησαΐας Δεσφίνας
Ρεπό : Απόλλων Ευπαλίου
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ                             9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ
του πρωταθλήματος  Β΄ Κατηγορίας
Συνεχίζουν οι πέντε πρώτοι, σε μίνι πρωτάθλημα και ανεβαίνουν  τρείς
Ολοκληρώθηκε το πρώτο στάδιο του πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας  σύμφωνα με τον νέο τρόπο διοργάνωσης που αποφάσισε για φέτος η ΕΠΣ Φωκίδας.
Οι πέντε πρώτοι θα μπουν σε κληρωτίδα μέσα στην εβδομάδα και θα γίνει νέο μίνι πρωτάθλημα με διπλούς αγώνες κανονικά και βαθμολογία.
Οι τρείς πρώτοι από τους πέντε θα ανέβουν στην Α΄ Κατηγορία.
Στο μίνι πρωτάθλημα που θα γίνει, οι πέντε θα πάρουν ως ¨προίκα¨ από την μέχρι  τώρα βαθμολογία , ο 1ος πέντε βαθμούς , ο 2ος τέσσερεις, ο 3ος τρείς , ο 4ος δύο και ο 5ος κανέναν.
Έτσι σύμφωνα με τα σημερινά αποτελέσματα και την τελική βαθμολογία του πρώτου σταδίου θα συνεχίσουν οι πέντε πρώτοι ως εξής :
                                                                                            ΒΑΘΜΟΙ
1.     Οιάνθη Γαλαξιδίου                   5
2.     Κρισσαίος Χρισσού                  4
3.     Αναγέννηση Βουνιχώρας      3
4.     Ελπίδες Άμφισσας                    2
5.     Ακαδημία 94 Άμφισσας         0
Η κλήρωση για το  μίνι πρωτάθλημα θα γίνει μέσα στην εβδομάδα  και θα ξεκινήσει το δεύτερο Σαββατοκύριακο του Φεβρουαρίου.
Στην τελευταία 9η αγωνιστική του πρώτου σταδίου  στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα
Ηρακλής Μοναστηρακίου  –  Σάλωνα                          6  –  3
Μυωνία Αγίας Ευθυμίας  –  Ακαδημία 94                  0  –  2
Κουλουβάτα  –  Κρισσαίος Χρισσού                               0  –  2
Κούμαρος  –  Ελπίδες Άμφισσας                                    0  –  3    ά.ά.
Οιάνθη Γαλαξιδίου  –  Αναγέννηση Βουνιχώρας     1  –  0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  9η αγωνιστική
                                                                                                         ΓΚΟΛ                      ΒΑΘΜΟΙ
1.        Οιάνθη Γαλαξιδίου                        38  –  1                  24                    
2.     Κρισσαίος Χρισσού                      41  –  6                  24
3.     Αναγέννηση Βουνιχώρας           25  – 11                18
4.     Ελπίδες Άμφισσας                        23  – 12                18
5.     Ακαδημία 94 Άμφισσας              18  – 15                 12
6.     Ηρακλής Μοναστηρακίου         20  – 28                 10
7.     Σάλωνα                                            19  – 37                   6
8.     Μυωνία Αγίας Ευθυμίας              9  –  22                   4
9.     Κουλουβάτα                                    6  –  30                    1
10.   Κούμαρος Μοναστηρακίου        4  –  42                  -3

- Διαφήμιση -

Subscribe to our newsletter
Subscribe to our newsletter

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο