Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Στις 25 & 26 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει το Πρωτάθλημα της Α΄Κατηγορίας Φωκίδας

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 25 λεπτά

Ολόκληρο το πρόγραμμα των αγώνων της  Α΄ και  της  Β΄ Κατηγορίας σύμφωνα με την κλήρωση της ΕΠΣ
Φωκίδας

 Του Τάσου Τσόλκα

Με τη συμμετοχή 12 ομάδων στο Πρωτάθλημα
της Α΄ Κατηγορίας και 5 ομάδων στο αντίστοιχο της Β΄ Κατηγορίας, έγινε στα γραφεία
στης ΕΠΣ Φωκίδας στην Άμφισσα η κλήρωση των πρωταθλημάτων αυτών.

Το πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας θα
ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 25 – 26 Οκτωβρίου και το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας
στις 11 – 12 Οκτωβρίου.

Σύμφωνα με την προκήρυξη από την Α΄ Κατηγορία
θα υποβιβαστούν  στη Β΄ οι δύο τελευταίοι
και αντίστοιχα θα ανέβουν στην Α΄ οι δύο πρώτοι της Β΄ Κατηγορίας. Αν όμως ο
πρωταθλητής της Α΄ Κατηγορίας ανέβει στη Γ΄ Εθνική τότε στην  Α΄ Κατηγορία θα ανέβει και ο τρίτος της Β΄ Κατηγορίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων
σύμφωνα με την κλήρωση. Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες θα γίνουν αντίστροφα.

1η Αγωνιστική

ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή – Ησαΐας Δεσφίνας
Ένωση Γλυφάδας – Ολυμπιακός Κίρρας
Κρισσαίος Χρισσού – Δωρικός Μαλαμάτων
Δωριείς Μανάγουλης 
–  Ανδρούτσος Γραβιάς

Αμφισσαικός – Απόλλων Ευπαλίου
Αστέρας Ιτέας – Οιάνθη Γαλαξιδίου

2η Αγωνιστική

Ένωση Γλυφάδας – ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή
Ησαΐας Δεσφίνας – Κρισσαίος Χρισσού
Ολυμπιακός Κίρρας – Δωριείς Μανάγουλης 
Δωρικός Μαλαμάτων – Αμφισσαΐκός
Ανδρούτσος Γραβιάς – Αστέρας Ιτέας
Οιάνθη Γαλαξιδίου – Απόλλων Ευπαλίου

3η Αγωνιστική

ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή – Κρισσαίος Χρισσού
Δωριείς Μανάγουλης –  Ένωση Γλυφάδας
Αμφισσαικός – Ησαΐας Δεσφίνας
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Κίρρας
Οιάνθη Γαλαξιδίου – Δωρικός Μαλαμάτων
Απόλλων Ευπαλίου – Ανδρούτσος Γραβιάς

4η Αγωνιστική

Δωριείς Μανάγουλης  – ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή
Κρισσαίος Χρισσού – Αμφισσαΐκός
Ένωση Γλυφάδας
– Αστέρας Ιτέας

Ησαΐας Δεσφίνας 
– Οιάνθη Γαλαξιδίου

Ολυμπιακός Κίρρας – Απόλλων Ευπαλίου
Ανδρούτσος Γραβιάς – Δωρικός Μαλαμάτων

5η Αγωνιστική

ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή – Αμφισσαικός
Αστέρας Ιτέας – Δωριείς Μανάγουλης
Οιάνθη Γαλαξιδίου – Κρισσαίος Χρισσού
Απόλλων Ευπαλίου – Ένωση Γλυφάδας
Ανδρούτσος Γραβιάς – Ησαΐα Δεσφίνας
Δωρικός Μαλαμάτων – Ολυμπιακός Κίρρας

6η Αγωνιστική

Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή
Αμφισσαικός – Οιάνθη Γαλαξιδίου
Δωριείς Μανάγουλης – Απόλλων Ευπαλίου
Κρισσαίος Χρισσού – Ανδρούτσος Γραβιάς
Ένωση Γλυφάδας – Δωρικός Μαλαμάτων
Ησαΐας Δεσφίνας – Ολυμπιακός Κίρρας

7η Αγωνιστική

ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή – Οιάνθη Γαλαξιδίου
Απόλλων Ευπαλίου – Αστέρας Ιτέας
Ανδρούτσος Γραβιάς – Αμφισσαΐκός
Δωρικός Μαλαμάτων – Δωριείς Μανάγουλης
Ολυμπιακός Κίρρας – Κρισσαίος Χρισσού
Ησαΐας Δεσφίνας – Ένωση Γλυφάδας

8η Αγωνιστική

Απόλλων Ευπαλίου – ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή
Οιάνθη Γαλαξιδίου – Ανδρούτσος Γραβιάς
Αστέρας Ιτέας – Δωρικός Μαλαμάτων
Αμφισσαικός – Ολυμπιακός Κίρρας
Δωριείς Μανάγουλης – Ησαΐας Δεσφίνας
Κρισσαίος Χρισσού – Ένωση Γλυφάδας

9η Αγωνιστική

ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή – Ανδρούτσος Γραβιάς
Δωρικός Μαλαμάτων – Απόλλων Ευπαλίου
Ολυμπιακός Κίρρας – Οιάνθη Γαλαξιδίου
Ησαΐας Δεσφίνας – Αστέρας Ιτέας
Ένωση Γλυφάδας – Αμφισσαΐκός
Κρισσαίος Χρισσού – Δωριείς Μανάγουλης

10η Αγωνιστική

Δωρικός Μαλαμάτων – ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή
Ανδρούτσος Γραβιάς – Ολυμπιακός Κίρρας
Απόλλων Ευπαλίου – Ησαΐας Δεσφίνας
Οιάνθη Γαλαξιδίου – Ένωση Γλυφάδας
Αστέρας Ιτέας – Κρισσαίος Χρισσού
Αμφισσαικός – Δωριείς Μανάγουλης

11η Αγωνιστική

Ολυμπιακός Κίρρας – ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή
Ησαΐας Δεσφίνας – Δωρικός Μαλαμάτων
Ένωση Γλυφάδας – Ανδρούτσος Γραβιάς
Κρισσαίος Χρισσού – Απόλλων Ευπαλίου
Δωριείς Μανάγουλης – Οιάνθη Γαλαξιδίου
Αμφισσαικός – Αστέρας Ιτέας

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η Αγωνιστική

Ηρακλής Μοναστηρακίου – Ακαδημία Άμφισσας
Αετός Λιδωρικίου – Μυωνία Αγίας Ευθυμίας
Ρεπό: Σάλωνα

2η Αγωνιστική

Ακαδημία Άμφισσας – Αετός Λιδωρικίου
Μυωνία Αγίας Ευθυμίας – Σάλωνα
Ρεπό: Ηρακλής Μοναστηρακίου

3η Αγωνιστική

Αετός Λιδωρικίου – Ηρακλής Μοναστηρακίου
Σάλωνα – Ακαδημία Άμφισσας
Ρεπό: Μυωνία Αγίας Ευθυμίας

4η Αγωνιστική

Ηρακλής Μοναστηρακίου – Σάλωνα
Ακαδημία Άμφισσας – Μυωνία Αγίας Ευθυμίας
Ρεπό: Αετός Λιδωρικίου

5η Αγωνιστική

Μυωνία Αγίας Ευθυμίας – Ηρακλής Μοναστηρακίου
Σάλωνα – Αετός Λιδωρικίου
Ρεπό: Ακαδημία Άμφισσας

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο