Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Η Ένωση Γλυφάδας ακόμα βάζει γκολ …συνέτριψε τον Αετό Λιδωρικίου με 10-0!

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 68 λεπτά

Του Τάσου Τσόλκα *

Το πιο ευχάριστο απόγευμα του πρωταθλήματος είχε η Ένωση Γλυφάδας (φωτο), κάνοντας κυριολεκτικά περίπατο ,  συντρίβοντας με 10  –  0
τον Αετό Λιδωρικίου.

Στο ντέρμπυ της Άμφισσας ο Αμφισσαικός επικράτησε με 2 
–  1 του Απόλλωνα Ευπαλίου.

Ευρεία νίκη με 6 
–  1 πέτυχε και ο Αστέρας Ιτέας επί του Κρισσαίου Χρισσού. Οι δύο ομάδες θα
συναντηθούν εκ νέου μεθαύριο Τετάρτη απόγευμα στο γήπεδο της Ιτέας , στον ημιτελικό
του Κυπέλλου και ο νικητής θα παίξει στον τελικό με τον Ανδρούτσο Γραβιάς.

Η Τολοφώνα
Ερατεινή
κέρδισε με 2  –  1 τον ουραγό Δωρικό Μαλαμάτων παίρνοντας τρεις 
βαθμούς βάλσαμο για την σωτηρία της , αφού η Αναγέννηση Βουνιχώρας είχε το ρεπό της.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης
αγωνιστικής

ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ  – 
ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                      10 
–  0  

ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ  – 
ΟΙΑΝΘΗ  ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ                    1  –  0

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ  –  ΑΠΟΛΛΩΝ 
ΕΥΠΑΛΙΟΥ                           
2  –  1

ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗ  – 
ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ      2 
–  1

ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ  – 
ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ                               6  –  1

Ρεπό είχε η  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 
ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  μετά την 18η
Αγωνιστική

                                                               ΓΚΟΛ              ΒΑΘΜΟΙ

1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ                                        67 – 9            49
3. ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ *                             60 – 16          38
2. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                                        35 -17           37

4. ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΥΠΑΛΙΟΥ  *                      39 – 20          30

5. ΟΙΑΝΘΗ
ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ *                        39 –
33          28

6. ΑΕΤΟΣ
ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ  *                            22 – 40          23

7. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ
ΧΡΙΣΣΟΥ                                26
– 32           21

8. ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ  *                             25 – 31           18
9. ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ *                   19 – 42           15
10.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ *          21 –
48           12

11.ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ  *                 10 – 59             2



*    Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
στον Β΄ γύρο

**   Η Ένωση Γλυφάδας έχει ξεκινήσει με -2 βαθμούς

Την επόμενη 20η αγωνιστική θα γίνουν οι
αγώνες

ΑΣΤΕΡΑΣ 
ΙΤΕΑΣ  –  ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ

ΔΩΡΙΚΟΣ 
ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ  –  ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ 
ΕΥΠΑΛΙΟΥ  –  ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗ

ΟΙΑΝΘΗ 
ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ  –  ΑΕΤΟΣ 
ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 
ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ  –  ΕΝΩΣΗ 
ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Ρεπό έχει ο  ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ 
ΧΡΙΣΣΟΥ

Η Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φυσιολογικά ήταν τα αποτελέσματα στο
πρωτάθλημα της  Β΄ Κατηγορίας για την 16η
αγωνιστική.

Ξεχωρίζουν οι νίκες των Δωριέων Μανάγουλης  με 
4  –  1 επί του Ολυμπιακού Κίρρας  και της Ακαδημίας Άμφισσας με  5 
–  1 επί της Μυωνίας Αγίας Ευθυμίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΔΩΡΙΕΙΣ 
ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ  –  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ               4 
–  1

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 
–  ΜΥΩΝΙΑ ΑΓΙΑΣ ΕΥΘΥΜΙΑΣ       5 
–  1

ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ Α.Ε. 
–  ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ               0 
–  3  ά.α

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 
–  ΣΑΛΩΝΑ  Α.Ο                             3  –  0

ΦΩΚΙΔΑ 2000 
–  ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ                                      2  –  1

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
μετά την 16η αγωνιστική

                                                                            
                ΓΚΟΛ      
        ΒΑΘΜΟΙ

1.ΔΩΡΙΕΙΣ  ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                    50 – 5        45

2.ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                42 – 13 
     40

4.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ                     33 – 21       31

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
ΚΙΡΡΑΣ                      49 –
24       30
5.ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ         31 –
33       26

6.ΦΩΚΙΔΑ 2000  ΙΤΕΑΣ                          46 – 29      
23

7.ΕΛΠΙΔΕΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ                          28 – 37      16

8.ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ
ΕΥΘΥΜΙΑΣ              21 – 44      10

9.ΣΑΛΩΝΑ  Α.Ο                                       11 – 34      
 9

10.ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ   Α.Ε                                 _              _

* Η Μυωνία
Αγίας Ευθυμίας έχει -4  βαθμούς  γιατί δεν κατήλθε να αγωνιστεί στους αγώνες
με Διαγόρα Πολυδρόσου και Δωριείς 
Μανάγουλης.

** Η Κουλοβάτα  Α.Ε έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Την επόμενη 17η αγωνιστική θα
γίνουν οι αγώνες

ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ  – 
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ

ΜΥΩΝΙΑ ΑΓΙΑΣ ΕΥΘΥΜΙΑΣ 
–  ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 
–  ΦΩΚΙΔΑ 2000

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ 
–  ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ Α.Ε

ΣΑΛΩΝΑ Α.Ο 
–  ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

*Ο Τάσος Τσόλκας είναι αθλητικός
συντάκτης, μέλος της ΕΣΗΕΑ, με καταγωγή από την Δωρίδα

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο