Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Ο Απόλλων λύγισε στα πυρά του Αστέρα Σίφουνας η Γλυφάδα διέσυρε το Γαλαξίδι Ήττες εντός έδρας Λιδωρίκι – Ερατεινή

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 73 λεπτά

Του Τάσου Τσόλκα *

Με την ευρεία νίκη 4 – 0 επί του Απόλλων Ευπαλίου, ο Αστέρας
Ιτέας
ξεκαθάρισε ότι είναι το αφεντικό στον όμιλο και έβαλε τις βάσεις
σταθερά πλέον για να στεφθεί πρωταθλητής.

Η Ένωση
Γλυφάδας
αποδίδοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο διέσυρε με 5 – 2 την Οιάνθη Γαλαξιδίου.

Από την πλευρά του ο Αμφισσαϊκός κέρδισε μέσα στο Λιδορίκι τον Αετό με 0 – 1 κι ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Για άλλη μια φορά η Τολοφώνα Ερατεινή δείχνει τις αδυναμίες της χάνοντας στην έδρα της με
1 – 3 από τον Κρισσαίο Χρισσού, μπαίνοντας
κι αυτή στο γκρουπ των υποψήφιων για υποβιβασμό.

Τέλος στους ουραγούς σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε
η Αναγέννηση Βουνιχώρας με 0 – 1 επί του Ησαΐα
Δεσφίνας
και φαίνεται ότι θα γίνει μάχη για το ποια θα είναι η δεύτερη
ομάδα που θα υποβιβασθεί.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης
αγωνιστικής,

ΑΕΤΟΣ 
ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ  –  ΑΜΦΙΣΑΪΚΟΣ                                   0  –  1

ΕΝΩΣΗ 
ΓΛΥΦΑΔΑΣ  –  ΟΙΑΝΘΗ 
ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ                    5 
–  2

ΗΣΑΪΑΣ 
ΔΕΣΦΙΝΑΣ  –  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 
ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ        0  –  1

ΑΣΤΕΡΑΣ 
ΙΤΕΑΣ  –  ΑΠΟΛΛΩΝ 
ΕΥΠΑΛΙΟΥ                          
4  –  0

ΤΟΛΟΦΩΝΑ 
ΕΡΑΤΕΙΝΗ  –  ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ 
ΧΡΥΣΣΟΥ               1  –  3

Ρεπό έχει ο
ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  μετά την 14η
Αγωνιστική

                                                                                                  ΓΚΟΛ                       ΒΑΘΜΟΙ

1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ                                        50 – 5            34

2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ                           29 – 15          24

3. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                                        22 -14           24

4. ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ *                              30 – 12          23

5. ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ *                         29 – 22          22

6. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ                                22 – 19         18

7. ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                17 – 24          17


8. ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ                      14 – 30           12

9. ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                 18 – 24           12

10.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ              15 – 36           12

11.ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ 
*                   6 – 38             2



*    Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
στον Β΄ γύρο

**   Η Ένωση Γλυφάδας έχει ξεκινήσει με -2 βαθμούς

 Την επόμενη 15η αγωνιστική θα γίνουν οι
αγώνες

ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ  – 
ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ  –  ΟΙΑΝΘΗ 
ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ  – 
ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ

ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ  – 
ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗ  – 
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ

Ρεπό έχει ο
ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ

 

Η Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με αγγλικό σκορ 3 – 5  επί της Φωκίδας
2000
πέρασε νικηφόρα από την Ιτέα ο Ηρακλής
Μοναστηρακίου
για το πρωτάθλημα της Β΄Κατηγορίας.

Οι Δωριείς
Μανάγουλης
, συνεχίζοντας την προέλασή τους κέρδισαν με 5 – 0  τις Ελπίδες
Άμφισσας

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 11ης
αγωνιστικής,

ΦΩΚΙΔΑ  2000 ΙΤΕΑΣ
–  ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΞΙΟΥ         3 
–  5

ΔΙΑΓΟΡΑΣ 
ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ  –  ΑΚΑΔΗΜΙΑ 
ΑΜΦΙΣΣΑΣ         3  –  2

ΜΥΩΝΙΑ 
ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ  – 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ        2 
–  6

ΔΩΡΙΕΙΣ  ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ 
–  ΕΛΠΙΔΕΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ                   5  –  0

ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ 
Α.Ε.  –  ΣΑΛΩΝΑ Α.Ο.                                            0  – 
3   ά.α

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
μετά την 11η αγωνιστική

 

                                                                            
                ΓΚΟΛ      
        ΒΑΘΜΟΙ

1.ΔΩΡΙΕΙΣ  ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                    36 – 3        33

2.ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                 28 – 7 
      28

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ                      39 – 14       22

4.ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ                    22 – 15       22

5.ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ         25 – 24       20

6.ΦΩΚΙΔΑ 2000  ΙΤΕΑΣ                          32 – 22      
12

7.ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ
ΕΥΘΥΜΙΑΣ              16 – 26        9

8.ΕΛΠΙΔΕΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ
                          16 – 28        7

9.ΣΑΛΩΝΑ  Α.Ο                                         8 – 27      
  6

10.ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ   Α.Ε                                  _               _
  

* Η Μυωνία
Αγίας Ευθυμίας έχει -4  βαθμούς  γιατί δεν κατήλθε να αγωνιστεί στους αγώνες
με Διαγόρα Πολυδρόσου και Δωριείς 
Μανάγουλης.

** Η Κουλοβάτα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Την επόμενη 12η αγωνιστική θα
γίνουν οι αγώνες

ΜΥΩΝΙΑ 
ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ  – 
ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
ΚΙΡΡΑΣ  –  ΦΩΚΙΔΑ 2000

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 
ΑΜΦΙΣΣΑΣ  –  ΔΩΡΙΕΙΣ 
ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ  –  ΣΑΛΩΝΑ Α.Ο

ΕΛΠΙΔΕΣ 
ΑΜΦΙΣΣΑΣ  –  ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ Α.Ε

 ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΥΠΕΛΛΟ

Την Τετάρτη 23 Ιανουαρίου στις 5:00 το απόγευμα  στο Ενωσιακό Γήπεδο της Άμφισσας θα
πραγματοποιηθεί ο αναβληθείς αγώνας για το Κύπελλο Φωκίδας μεταξύ ΝΕΩΝ ΦΩΚΙΚΟΥ  – 
ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΕΥΠΑΛΙΟΥ.

Ο νικητής θα προκριθεί στους ημιτελικούς, που έχουν
προκριθεί ακόμα  ο
ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ ,
ο ΑΣΤΕΡΑΣ 
ΙΤΕΑΣ
και ο ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ.

*Ο Τάσος Τσόλκας είναι αθλητικός
συντάκτης, μέλος της ΕΣΗΕΑ, με καταγωγή από την Δωρίδα

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο