Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

ΣΤΗ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ Κέρδισε 2-1 το ντέρμπυ με Αστέρα Ιτέας

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 55 λεπτά

Του  Τάσου Τσόλκα
Μεγάλος  κερδισμένος της αγωνιστικής αυτής ήταν ο Ανδρούτσος Γραβιάς που κέρδισε στο ντέρμπυ τον Αστέρα Ιτέας με 2-1 και σκαρφάλωσε μόνος στη κορυφή της βαθμολογίας , εκμεταλλευόμενος και το ρεπό του Απόλλωνα Ευπαλίου.
Ισόπαλοι  με 3-3 ήρθαν η Τολοφώνα Ερατεινής με τον Δωρικό Μαλαμάτων , ενώ ο Αετός Λιδωρικίου ηττήθηκε στη Δεσφίνα με 4-3 από τον Ησαΐα .
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής έχουν ως εξής :
Ανδρούτσος Γραβιάς  –  Αστέρας Ιτέας                   2  –  1
Ένωση Γλυφάδας  –  Αμφισσαϊκός                           0  –  2
Τολοφώνα Ερατεινή  –  Δωρικός Μαλαμάτων     3  –  3
Φωκίδα 2000  –  Ολυμπιακός Κίρρας                     2  –  2
Ησαΐας Δεσφίνας  –  Αετός Λιδωρικίου                  4  –  3
Ρεπό : Απόλλων Ευπαλίου
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
                                                                                       ΓΚΟΛ                       ΒΑΘΜΟΙ
1.      Ανδρούτσος Γραβιάς             35  – 13               36    
2.     Απόλλων Ευπαλίου *            42  – 12               33
3.     Αστέρας Ιτέας  *                     48  – 11                31
4.     Αμφισσαικός                           38  –  15               28
5.      Ησαΐας Δεσφίνας                  36  – 21                27
6.     Τολοφώνα Ερατεινή *          31  –  23               21
7.       Δωρικός Μαλαμάτων *       17 –  41               10     
8.     Ένωση Γλυφάδας                   11  –  47                 8
9 .     Φωκίδα 2000                          18  –  43                 8
10.     Αετός Λιδωρικίου                       24  –  40                   7
11.      Ολυμπιακός Κίρρας             13  –  42                4

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει και το δεύτερο ρεπό τους

** Από την Ένωση Γλυφάδας και Τον Αετό Λιδωρικίου έχου αφαιρεθεί -2 βαθμοί

Η επόμενη 16η Αγωνιστική  περιλαμβάνει  τους παρακάτω αγώνες
Ένωση Γλυφάδας  –  Ανδρούτσος Γραβιάς
Αστέρας Ιτέας  –  Τολοφώνα Ερατεινή
Αμφισσαικός  –  Φωκίδα 2000
Δωρικός Μαλαμάτων  –  Απόλλων Ευπαλίου
Ολυμπιακός Κίρρας  –  Αετός Λιδωρικίου
Ρεπό : Ησαΐας Δεσφίνας
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ                            
Την Κυριακή ξεκινά το μίνι πρωτάθλημα με τους πέντε πρώτους της βαθμολογίας για την ανάδειξη των τριών που θα ανέβουν στην Α’ Κατηγορία.
Μάλιστα η κληρωτίδα ανέδειξε ντέρμπυ στη 1η αγωνιστική με Κρισσαίο Χρισσού εναντίοβ Οιάνθης Γαλαξιδίου και Αναγέννηση Βουνιχώρας
εναντίον  Ακαδημίας 94. Ρεπό οι Ελπίδες.

Υπενθυμίζουμε ότι οι 5 πρώτοι θα ξεκινήσουν το μίνι πρωτάθλημα με τους παρακάτω βαθμούς , σύμφωνα με τη σειρά κατάταξης που έφεραν στους αγώνες πρωταθλήματος που έγιναν .

                                                                                      ΒΑΘΜΟΙ
1.     Οιάνθη Γαλαξιδίου                   5
2.     Κρισσαίος Χρισσού                 3
3.     Αναγέννηση Βουνιχώρας      2
4.     Ελπίδες Άμφισσας                   1
5.     Ακαδημία 94 Άμφισσας         0

- Διαφήμιση -

Subscribe to our newsletter
Subscribe to our newsletter

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο