Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

ΣΚΟΝΤΑΨΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ Η ΕΡΑΤΕΙΝΗ Συνεχίζει με ανοδική πορεία ο Απόλλων

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 68 λεπτά

Του  Τάσου Ν. Τσόλκα

Δεν άντεξε το βάρος της πρώτης θέσης η Τολοφώνα Ερατεινής πάνω από μία εβδομάδα , αφού δεν κατάφερε να κερδίσει στο γήπεδό της τον Κεχαγιά Προσηλίου φέρνοντας  ισοπαλία 1-1. Κλώτσησε όμως την μεγάλη ευκαιρία να πάρει τον αγώνα στο 91 λεπτό , όπου το πέναλτι πού κέρδισε απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Αντίθετα ο Διαγόρας Πολυδρόσου επανήλθε στη κορυφή κερδίζοντας με άνεση 6-0 τον Αμφισσαϊκό.
Στα άλλα παιχνίδια δεν είχαμε κάποιες εκπλήξεις , όπου ο Απόλλων Ευπαλίου κερδίζοντας με 2-0 τον Κρισσαίο Χρισσού συνεχίζει την ανοδική πορεία, είναι δε φανερό ότι η επιστροφή στη φυσική του έδρα στο Ευπάλιο, του δίνει άλλον αέρα.
Στη Β΄ Κατηγορία είχαμε τον ΑΠΟ Κούμαρο να παίρνει τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα με την ισοπαλία 3-3 που έφερε με τον συντοπίτη του Ηρακλή Μοναστηρακίου.
Επίσης η πρωτοπόρος  Φωκίδα 2000 Ιτέας έχασε με 2-0 στη Γραβιά από τον Ανδρούτσο.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των δύο κατηγοριών και οι βαθμολογίες όπως διαμορφώθηκαν μετά από αυτά έχουν ως εξής :
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        16Η αγωνιστική
ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ  –  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ         3-1
ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ  –  ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                 2-1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ  –  ΑΜΦΙΣΑΪΚΟΣ  2006         6-0
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ  –  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ           3-0
ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ  –  ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ        1-1
ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ  –  ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ               2-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ     (16 αγώνες)            ΒΑΘΜΟΙ         ΓΚΟΛ
  1. ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                            37             49-14
  2. ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ                           35             36-13
  3. ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ                                32             30-11
  4. ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ                                              28             23-12
  5. ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                    24             28-28
  6. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ                                19             25-28
  7. ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                      18             22-35
  8. ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                        18             19-26
  9. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ  2006                                     13             19-29
10. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ                                 11             15-26
11. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ                                       8             11-29
12. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ                     6             10-29
*  Ο Αστέρας Ιτέας ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και ο Απόλλων Ευπαλίου με -2 βαθμούς.
*  Διαγόρας Πολυδρόσου και Αναγέννηση Βουνιχώρας έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        12η αγωνιστική
ΜΥΩΝΙΑ ΑΓΙΑΣ ΕΥΘΥΜΙΑΣ  –  ΑΚΑΔΗΜΙΑ΄96 ΑΜΦΙΣΣΑΣ       3-0
ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ  –  ΦΩΚΙΔΑ  2000  ΙΤΕΑΣ           2-0
ΑΠΟ  ΚΟΥΜΑΡΟΣ  –  ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ        3-3
Ρεπό είχε ο ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ    ( 12 Αγώνες)                ΒΑΘΜΟΙ          ΓΚΟΛ
1. ΦΩΚΙΔΑ  2000  ΙΤΕΑΣ                                          27                47-8
2. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ                                      20               29-13
3. ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ                                  17                38-19
4. ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ                         9                20-28
5. ΜΥΩΝΙΑ ΑΓΙΑΣ ΕΥΘΥΜΙΑΣ                                  8                16-32 
6. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄94 ΑΜΦΙΣΣΑΣ                                  6                  9-29
7. ΑΠΟ  ΚΟΥΜΑΡΟΣ                                                    1                  5-35
Η Μυωνία Αγίας Ευθυμίας ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς .
Οι αγώνες της επόμενης αγωνιστικής
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ           17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Απόλλων Ευπαλίου –  Τολοφώνα  Ερατεινής
Κρισσαίος Χρισσού  –  Αστέρας  Ιτέας
Κεχαγιάς Προσηλίου  –  Διαγόρας  Πολυδρόσου
Ολυμπιακός Κίρρας  –  Ησαΐας  Δεσφίνας
Αμφισσαικός 2006  –  Ένωση  Γλυφάδας                                                                          Αναγέννηση Βουνιχώρας  –  Αετός  Λιδωρικίου
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ           13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Οδυσσέας Ανδρούτσος –  Δωρικός Μαλαμάτων
Φωκίδα 2000 Ιτέας  –  ΑΠΟ Κούμαρος
Ακαδημία 94 Άμφισσας  –  Ηρακλής  Μοναστηρακίου
Ρεπό: Μυωνία Αγίας Ευθυμίας

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο