Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

H EΡΑΤΕΙΝΗ ΠΗΡΕ 2-0 ΤΟ ΛΙΔΩΡΙΚΙ Πεντάρα ο Διαγόρας σε Ησαϊα Δεσφίνας

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 55 λεπτά

Του Τάσου Ν. Τσόλκα                                      9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

-- Διαφήμιση --

Νικήτρια με 2-0 αναδείχθηκε η Τολοφώνα Ερατεινής στο ντέρμπυ της Δωρίδας με το Λιδωρίκι και συνεχίζει να κυνηγά τον πρωτοπόρο Διαγόρα Πολυδρόσου που φιλοξένησε με πέντε γκολ τον Ησαΐα Δεσφίνας.
Η Ένωση Γλυφάδας έχασε με 2-0 από τον Αστέρα Ιτέας ενώ ο Απόλλων Ευπαλίου φαίνεται να βρίσκει την περπατησιά του κερδίζοντας και τον Αμφισσαϊκό με 2-1.
Για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας η πρωτοπόρος Φωκίδα 2000 Ιτέας  έκανε περίπατο 4-1 στο ντέρμπι με τον Ανδρούτσο Γραβιάς.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες όπως διαμορφώθηκαν μετά την αγωνιστική του Σαββατοκύριακου έχουν ως εξής :
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ  –  ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ     1-1
ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ   –  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ     1-0
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ  –  ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ     2-0
ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ  –  ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ     5-2
ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ  –  ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ     2-1
ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ  –  ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ     2-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ( 9η ΑΓΩΝ.)                     ΒΑΘΜΟΙ      ΓΚΟΛ
  1. ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                         25              27-5
  2. ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ                        20              20-6
  3. ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ                             17             16-8
  4. ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                 17            18-12
  5. ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ                                            14             22-7
  6. ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                      12            12-17
  7. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ                              10            14-20
  8. ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                     9             10-20
  9. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                                                 8             12-15
10. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ                                    5               7-17
11. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ                   5               5-19
12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ                                4               6-18
Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄94 ΑΜΦΙΣΣΑΣ  –  ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ       2-2
ΦΩΚΙΔΑ 2000 ΙΤΕΑΣ  –  ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ       4-1
ΑΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ  –  ΚΟΥΜΑΡΟΣ       10-0
Ρεπό είχε ο Δωρικός Μαλαμάτων
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ    ( 5η ΑΓΩΝ.)                         ΒΑΘΜΟΙ       ΓΚΟΛ
1. ΦΩΚΙΔΑ  2000  ΙΤΕΑΣ                                         12               23-3
2. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ                                       9               13-6
3. ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ                        6                15-8
4. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’94  ΑΜΦΙΣΣΑΣ                                5                 5-11
5. ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ                                    4               11-10 
6. ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ                               4                 6-20
7. ΑΠΟ  ΚΟΥΜΑΡΟΣ                                                   0                 1-18

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο