- Διαφήμιση -

Πρώτη νίκη και με 6-1 ο Απόλλων Ευπαλίου στα μπαράζ

Του Τάσου Τσόλκα

Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Την πρώτη του νίκη και μάλιστα με 6 – 1, πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Απόλλων Ευπαλίου Τihio Ρace στο δημοτικό γήπεδο Μαλαμάτων στο πλαίσιο των αγώνων μπαράζ για τη Γ  Εθνική, απέναντι στον Αίολο Καρπενησίου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων φανερά επηρεασμένος από την αρνητική πορεία του στα μπαράζ ήταν νωχελικός και λίγο αδιάφορος..

Μάλιστα ο Αίολος κατάφερε να προηγηθεί με 0 – 1. Όμως πριν λήξει το ημίχρονο ο Απόλλων με τον Γ. Φλέγγα ισοφάρισε σε 1 – 1.

-- Διαφήμιση --

Στο δεύτερο ημίχρονο ξύπνησε το ένστικτο του πρωταθλητή και ο εγωισμός των παικτών του Απόλλωνα που ήταν ισοπεδοτικός και πέτυχε πέντε γκολ με τους Ανδρεόπουλο (2), Γεωργουσόπουλο, Καραγιάννη και Πανουργιά.

Στα αξιοσημείωτα, η πρώτη εμφάνιση του μικρού Πανουργιά που στο ντεμπούτο του σε αυτό το επίπεδο έδωσε μια ασίστ και χρίστηκε και σκόρερ!

Η επόμενη και τελευταία αγωνιστική υποχρέωση του Απόλλωνα είναι και πάλι στο Γήπεδο Μαλαμάτων, την Κυριακή 11 Ιουνίου 2023, με την ιστορική ομάδα ΠΑΣ Κόρινθος του Αλέξη Κούγια.