Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Σίφουνας πέρασε από το Λιδωρίκι 7-0 ο Αστέρας Ιτέας – Έχασε κι άλλο έδαφος ο Ησαϊας Δεσφίνας

Χρόνος ανάγνωσης: 11 λεπτά

Του Τάσου Τσόλκα

Στα χαρτιά πήρε το τρίποντο με 3 – 0 ο Απόλλων Ευπαλίου Tihio Race  αφού ο Διαγόρας Πολυδρόσου δεν κατέβηκε να αγωνιστεί όπως έγκαιρα είχε ειδοποιήσει. Πάντως όπως δηλώθηκε μόνο σε αυτόν τον αγώνα δεν θα συμμετείχε στη συνέχεια θα συμμετέχει κανονικά στους αγώνες.

Μεγάλο παιχνίδι στην Ιτέα όπου η Ένωση Γλυφάδας προηγήθηκε στο ημίχρονο της Ακαδημίας Ιτέας με 0 – 1 αλλά τελικά ηττήθηκε με 3 – 2.

-- Διαφήμιση --

Αδύναμος πολύ παρουσιάστηκε στο σημερινό παιχνίδι ο Αετός Λιδωρικίου με τον Αστέρα Ιτέας και με την απουσία του βασικού του σκόρερ Μαλούκου , ηττήθηκε με 7 – 0 (ημίχρονο 2- 0).

Φοβερό παιχνίδι στο γήπεδο του Χρισσού όπου ο Αμφισσαϊκός υπέταξε με 3 – 1 (ημίχρονο 2 – 0) τον Ησαΐα Δεσφίνας και ουσιαστικά τον έθεσε εκτός διεκδίκησης του πρωταθλήματος. Ο Ησαϊας είχε και δύο αποβολές, του Κουβέλη με δεύτερη κίτρινη και του Κούκου με απευθείας κόκκινη. Το τρίτο γκολ ο Αμφισσαϊκός πέτυχε με πέναλτι κι ενώ το σκορ ήταν 2 – 1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006  –   ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ                           3 – 1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ  –  ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ              3 – 0 ά.α.

ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ  –   ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ                                   0 – 7

ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΙΤΕΑΣ  –  ΕΝΩΣΗ   ΓΛΥΦΑΔΑΣ                              3 – 2

Αύριο Κυριακή 5 Δεκεμβρίου   και  ΩΡΑ  15:00

ΤΟΛΟΦΩΝΑΣ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ  –  ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ        Γήπεδο  Τολοφώνας                                         ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΤΣΙΠΟΥΡΑΣ Ι. ,  ΧΛΕΜΠΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.   , ΓΟΥΡΑΣ Ι.