- Διαφήμιση -

Σπουδαία νίκη με 2 – 1 εκτός έδρας πέτυχε η Ένωση Γλυφάδας επί της Ακαδημίας Ιτέας

Του Τάσου Τσόλκα

- Διαφήμιση -

Την νίκη έκπληξη έκανε η Ένωση Γλυφάδας στη 17η αγωνιστική που επιβλήθηκε εκτός έδρας με 1 – 2 της Ακαδημίας Ιτέας.

Το ματς ήταν συναρπαστικό με το πρώτο ημίχρονο να λήγει χωρίς σκορ 0 – 0. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημίχρονου στο πρώτο λεπτό η Ακαδημία Ιτέας πήρε προβάδισμα στο σκορ πετυχαίνοντας το μοναδικό της γκολ.

Η Γλυφάδα δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 2.

Μεγάλη η συμβολή του τερματοφύλακα της Γλυφάδας στη νίκη αυτή που έκανε 6 σπουδαίες αποκρούσεις χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη.

-- Διαφήμιση --

Στο δημοτικό γήπεδο Μαλαμάτων ο Απόλλων Ευπαλίου φιλοδώρησε με 4 γκολ τον συνονόματό του Απόλλωνα Δελφών επικρατώντας άνετα με 4 – 1. Αμφίρροπο ήταν το πρώτο ημίχρονο του αγώνα που έληξε με 1 – 1 αλλά η ομάδα των Δελφών δεν άντεξε στην ανωτερότητα των πρωταθλητών που πέτυχαν άλλα τρία τέρματα.

Η Τολοφώνα Ερατεινής ηττήθηκε εκτός έδρας με 4 – 1 από την Ακαδημία Άμφισσας καθώς και ο Αετός Λιδωρικίου με 2 – 0 από τον Ησαΐα στη Δεσφίνα.

Τέλος ο Διαγόρας Πολυδρόσου επικράτησε με 2 – 0 του Αμφισσαϊκού διατηρώντας την δεύτερη θέση στη βαθμολογία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ – ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗ      4 – 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ – ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006       2 – 0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ             4 – 1
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΤΕΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       1 – 2
ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                    2 – 0

                                ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ     17η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ         48 68 – 6
2. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 37 31 – 11
3. ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ             36 48 – 16
4. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                     29 38 – 32
5. ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ   27 40 – 25
6. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ           26 31 – 22
7. ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΙΤΕΑΣ               16 22 – 45
8. ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             8 26 – 70
9. ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ 7 16 – 46
10. ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ               4 14 – 63

 

Την προσεχή εβδομάδα θα γίνουν οι επαναληπτικοί αγώνες των ημιτελικών του Κυπέλλου Φωκίδας.

Τρίτη 9 Απριλίου    ώρα   16:00

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ

Τετάρτη 10 Απριλίου    ώρα 16:00

ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ

Το επόμενο Σαββατοκύριακο ολοκληρώνεται το πρωτάθλημα με τους αγώνες της 18ης αγωνιστικής

ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ – ΤΟΛΟΦΩΝΑΣ ΕΡΑΤΕΙΝΗ

ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ

ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΤΕΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο