Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Με Δωρικές αναμετρήσεις η 10η αγωνιστική και ο Αετός Λιδωρικίου πετάει για Δελφούς!

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 4 λεπτά

Του Τάσου Τσόλκα

Ενώ ο Αετός Λιδωρικίου θα… πετάξει για το Χρισσό όπου θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Δελφών οι άλλες τέσσερις ομάδες της Δωρίδας θα δώσουν αγώνες μεταξύ τους.

Φυσιολογικά ο Απόλλωνας Ευπαλίου δεν φαίνεται να αντιμετωπίσει δυσκολίες στον εκτός έδρας αγώνα του απέναντι στην αδύναμη φέτος Τολοφώνα Ερατεινή.

-- Διαφήμιση --

Αντίθετα αμφίρροπο μπορεί να χαρακτηριστεί το τοπικό ντέρμπι την Κυριακή στα Μαλάματα μεταξύ του Δωρικού και της Ένωσης Γλυφάδας, παρ΄ ότι η ομάδα της Γλυφάδας εμφανίζεται σαν το φαβορί λόγω της ενδυνάμωσης της με μεταγραφές και αλλαγή προπονητή που της έδωσε νέα ψυχολογία.

Ο δυναμωμένος τελευταία Αετός Λιδωρικίου θέλει να συνεχίζει τις καλές του εμφανίσεις και πετάει με αισιοδοξία για το Χρισσό όπου θα συναντηθεί με τον αδύναμο Απόλλωνα Δελφών.

Σίγουρα το πιο ενδιαφέρων παιχνίδι αναμένεται να γίνει στο Πολύδροσο όπου ο πρωτοπόρος Φωκικός Άμφισσας θα αντιμετωπίσει τον πάντα ισχυρό στην έδρα του και ανανεωμένο τελευταία Διαγόρα.

Επίσης αμφίρροπο μπορεί να χαρακτηρισθεί και το τοπικό ντέρμπι της Άμφισσας μεταξύ Αμφισσαϊκού και Ακαδημίας ενώ στη Δεσφίνα ο αξιόμαχος Ησαΐας αναμένεται εύκολα να επικρατήσει της Ακαδημίας Ιτέας.

Αναλυτικά οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 13 και 14 Ιανουαρίου της 10ης αγωνιστικής

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ     ΩΡΑ 15:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ

ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006 – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ – ΦΩΚΙΚΟΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ

ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΤΕΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ      ΩΡΑ 15:00

ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΔΩΡΙΔΑΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ         9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  1. ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ            27         59-04
  2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ           24         36-06
  3. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ    19         19-11
  4. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ         16         19-12
  5. ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ                15         17-08
  6. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                       14          22-11
  7. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΤΕΑΣ                 13          18-29
  8. ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ              11          11-20
  9. ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                9          11-28
  10. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΔΕΛΦΩΝ             4           05-32
  11. ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ      2           04-29
  12. ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ       1           04-32

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο