Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Μεγάλο διπλό η Τολοφώνα στους Δελφούς Άγγιξε την έκπληξη ο Αετός στην Άμφισσα

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 26 λεπτά

Σάρωσε ο Απόλλων Ευπαλίου με 4 – 0 την Ακαδημία Άμφισσας και ο Αστέρας Ιτέας 9 – 0 την Ακαδημία Ιτέας !

Του Τάσου Τσόλκα

Έφτασε στη βρύση αλλά νερό δεν ήπιε ο Αετός Λιδωρικίου στην Άμφισσα κόντρα στον Αμφισσαϊκό. Προηγήθηκε με 0 – 1 στο ημίχρονο, ισοφαρίστηκε σε 1 – 1 και στο 85΄κέρδισε πέναλτι που δυστυχώς το έστειλε… στα περιστέρια!. Έτσι ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε αφού δέχτηκε δεύτερο γκολ στο 89΄και τρίτο στο 92΄για να διαμορφωθεί το τελικό 3 – 1.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Τολοφώνα Ερατεινή στο γήπεδο του Χρισσού εναντίον του γηπεδούχου Απόλλωνα Δελφών με 1 – 2 ξεκολλώντας από την τελευταία θέση.

Ο Απόλλων Ευπαλίου κέρδισε με 4 – 0 την αξιόμαχη Ακαδημία Άμφισσας στο δημοτικό γήπεδο Μαλαμάτων συνεχίζοντας την καλή πορεία του.

Ο Δωρικός Μαλαμάτων ηττήθηκε με 4 – 0 στην Άμφισσα από τον Φωκικό, ενώ την νίκη της ημέρας πέτυχε ο Αστέρας Ιτέας απέναντι στην συντοπίτισσά του Ακαδημία Ιτέας με 9 – 0 που είναι και το μεγαλύτερο σκορ σε αγώνα του φετινού πρωταθλήματος.

Τέλος την ήττα γνώρισε με 4 – 1 η Ένωση Γλυφάδας στη Δεσφίνα από τον Ησαΐα, παρ΄ ότι προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0 – 1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής,

Απόλλων Δελφών – Τολοφώνα Ερατεινή        1 – 2
Ησαΐας Δεσφίνας – Ένωση Γλυφάδας              4 – 1
Αμφισσαϊκός – Αετός Λιδωρικίου                    3 – 1
Απόλλων Ευπαλίου – Ακαδημία Άμφισσας     4 – 0
Φωκικός Άμφισσας – Δωρικός Μαλαμάτων    4 – 0
Αστέρας Ιτέας – Ακαδημία Ιτέας                      9 – 0
Ολυμπιακός Κίρρας – Κρισσαίος Χρισσού      0 – 3 α.α.
Ρεπό είχε ο Διαγόρας Πολυδρόσου

Η
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                
19η αγωνιστική
1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ                           52       65-06
2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ               46       64-15
3. ΦΩΚΙΚΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ                  46       55-13
4. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ              32       32-30  
5. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ                   30       38-34
6. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΤΕΑΣ                       29       41-35
7. ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ            25       29-37
8. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ *       24       33-28 
9. ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ                      23       25-26
10. ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ *                22       30-33 
11. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ *                         22       31-39
12. ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ                 16       22-36
13. ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ *               10       13-52 
14. ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗ            12       21-56                           
15. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ               –           –  
*   Με αστερίσκο οι ομάδες που
έχουν κάνει το ρεπό τους 
** Ο Ολυμπιακός Κίρρας έχει αποβληθεί από
το πρωτάθλημα

Το πρόγραμμα των αγώνων της 20ης
αγωνιστικής 

του επόμενου Σαββατοκύριακου 8 – 9 Απριλίου

Ολυμπιακός
Κίρρας   –  Ησαΐας Δεσφίνας
Ένωση Γλυφάδας  –  Αμφισσαϊκός
Κρισσαίος Χρισσού  – Απόλλων Ευπαλίου
Αετός Λιδωρικίου  –  Διαγόρας Πολυδρόσου
Ακαδημία Άμφισσας  – Φωκικός  Άμφισσας
Δωρικός Μαλαμάτων  –  Απόλλων Δελφών
Τολοφώνα Ερατεινή  –  Ακαδημία Ιτέας
Ρεπό έχει ο Αστέρας Ιτέας

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο