Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Απόλλων Ευπαλίου, Γλυφάδα και Δωρικός στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 44 λεπτά

Ο
Δωρικός Μαλαμάτων κέρδισε 4-3 τον Απόλλωνα Ευπαλίου και μπήκε στην τριάδα

Του Τάσου Τσόλκα

Ολοκληρώθηκε η πρώτη
φάση του πρωταθλήματος Φωκίδας για τον Β΄ Όμιλο της Δωρίδας με την σημερινή
αγωνιστική, και Απόλλωνας Ευπαλίου ,
Ένωση Γλυφάδας
και Δωρικός Μαλαμάτων
κατέλαβαν τις τρείς πρώτες θέσεις που τους δίνει το δικαίωμα να συνεχίσουν
στην δεύτερη μαζί με τους τρείς πρώτους του Α΄ Ομίλου από τον Δήμο Δελφών.

Στο γήπεδο των Μαλαμάτων
ο Δωρικός φιλοξενούσε τον Απόλλωνα που προηγήθηκε με 0-2 στο
πρώτο 20άλεπτο και το ημίχρονο να λήγει με 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο
Απόλλωνας που αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις
και έχοντας το μυαλό του στον αγώνα Κυπέλλου της Τετάρτης με τον Αστέρα Ιτέας κατέβασε ταχύτητα και
τελικά ηττήθηκε από τον Δωρικό με
4-3.

Η νίκη αυτή του
Δωρικού τον ανέβασε στην τρίτη και προνομιούχα θέση.

Την ίδια στιγμή στο ντέρμπι
της Γλυφάδας η τοπική ομάδα
αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τολοφώνα
Ερατεινής.

Τέλος στον τρίτο αγώνα
στο Λιδωρίκι ο Αετός κέρδισε με 5-1
τον Ηρακλή Μοναστηρακίου.

Στον Α΄ Όμιλο του
Δήμου Δελφών τα αποτελέσματα των αγώνων κρίνονται φυσιολογικά με τον Κρισσαίο Χρισσού να κερδίζει με 5-0 τον Ολυμπιακό Κίρρας και να κυνηγά την τρίτη
προνομιούχα θέση μαζί με την Ακαδημία
Άμφισσας.
Αναλυτικά τα
αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο Ομίλους

Β΄ Όμιλος (Δήμος Δωρίδας) – 10η Αγωνιστική

Δωρικός Μαλαμάτων – Απόλλων Ευπαλίου         4-3 (1-2)
Ένωση Γλυφάδας – Τολοφώνα Ερατεινή                1-1 (0-0)
Αετός Λιδωρικίου – Ηρακλής Μοναστηρακίου
    5-1 (2-1)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΕΛΙΚΗ (Β΄ Ομίλου) – 10η
Αγωνιστική

                                                                               ΒΑΘΜΟΙ          ΓΚΟΛ

1. Απόλλων Ευπαλίου             24       34-10
2. Ένωση Γλυφάδας                19       34-13
3. Δωρικός Μαλαμάτων           17  
    24-24

—————————————————————
4. Τολοφώνα Ερατεινής           14       23-21
5. Αετός Λιδωρίκου                    9       19-25
6. Ηρακλής Μοναστηρακίου      0         8-50

* Ο Αετός Λιδωρικίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς από ποινή της περσινής περιόδου

Α΄ Όμιλος (Δήμος Δελφών) – 12η Αγωνιστική

Ακαδημία Άμφισσας – Αστέρας Ιτέας               0-2
(0-2)

Απόλλων Δελφών – Αμφισσαϊκός                      2-5
(0-2)

Ολυμπιακός Κίρρας – Κρισσαίος
Χρισσού        0-5 (0-0)

Ανδρούτσος Γραβιάς – Ησαΐας
Δεσφίνας         0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α΄ Ομίλου) 12η
Αγωνιστική

     
                     
       
                              
ΒΑΘΜΟΙ            
                ΓΚΟΛ

1. Αστέρας Ιτέας       
    
            36
                    66-5
2. Αμφισσαικός                          27          
          42-19
3. Ακαδημία Άμφισσας              20         
           24-22 
4. Κρισσαίος Χρισσού               18          
          29-22
5.Ολυμπιακός Κίρρας                16          
          17-33
6. Ησαΐας Δεσφίνας                   16          
          25-23
7. Απόλλων                                  4          
             9-45
8. Ανδρούτσος
Γραβιάς              0          
             2-45
* Ο
Κρισσαίος Χρισσού έχει -2 βαθμούς από τιμωρία της περσινής περιόδου 2014-2915
** Ανδρούτσος Γραβιάς έχει αποχωρήσει από το
πρωτάθλημα

- Διαφήμιση -

Subscribe to our newsletter
Subscribe to our newsletter

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο