Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Σπουδαία νίκη παραμονής της Τολοφώνας Νίκη εκτός και οι Δωριείς στην Άμφισσα

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 49 λεπτά

Του Τάσου Τσόλκα

Ένα
ακόμα βήμα για την παραμονή στην κατηγορία
έκανε η Τολοφώνα Ερατεινή με την νίκη
της 3 – 0 επί της Οιάνθης Γαλαξιδίου.

Σημαντική
επίσης έστω και δύσκολα ήταν η εκτός
έδρας νίκη με 3 – 2 στην Άμφισσα των Δωριέων
Μανάγουλης επί της Ακαδημίας.

Μεγάλη
σε έκταση νίκη του πρωτοπόρου Αστέρα
Ιτέας επί του Διαγόρα Πολυδρόσου με 7 –
0, με τον Διαγόρα όμως να αγωνίζεται
χωρίς πολλούς βασικούς εν όψει του
τελικού Κυπέλου στην Άμφισσα που θα
αντιμετωπίσει πάλι τον Αστέρα .

Αναλυτικά
τα αποτελέσματα της 16ης Αγωνιστικής :

ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ
ΧΡΙΣΣΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ                        4 –
1

ΑΣΤΕΡΑΣ
ΙΤΕΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                        
7 – 0
ΕΝΩΣΗ
ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                                    
2 – 4
ΤΟΛΟΦΩΝΑ
ΕΡΑΤΕΙΝΗ – ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ                 3 –
0
ΑΚΑΔΗΜΙΑ
ΑΜΦΙΣΣΑΣ – ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ               2 –
3
ΗΣΑΪΑΣ
ΔΕΣΦΙΝΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                            
3 – 0 ά.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            


15η Αγωνιστική


             

                                                                                                                       ΓΚΟΛ                      ΒΑΘΜΟΙ

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ
    ΙΤΕΑΣ                                         58 – 15                 40
  2. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ
                                             38 – 20                 38
  3. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ
    ΧΡΙΣΣΟΥ                                 42 – 23                 35
  4. ΕΝΩΣΗ
    ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                  46 – 20                  33
  5. ΔΩΡΙΕΙΣ
    ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                           36 – 18                 33
  6. ΑΠΟΛΛΩΝ
    ΕΥΠΑΛΙΟΥ                             32 – 25                  26
  7. ΟΙΑΝΘΗ
    ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ                               32 – 37                 21
  8. ΔΙΑΓΟΡΑΣ
    ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                        25 – 40                 17
  9. ΗΣΑΪΑΣ
    ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                   19 – 23                  17
  10. ΤΟΛΟΦΩΝΑ
    ΕΡΑΤΕΙΝΗ                           17 – 44                 15
  11. ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    ΑΜΦΙΣΣΑΣ                            15 – 47                  5
  12. ΑΕΤΟΣ
    ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                         –                       0
Την επόμενη 17η αγωνιστική θα γίνουν οι αγώνες ,
 
ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ  –  ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ  –  ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ  –  ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ
ΔΩΡΙΕΙΣ  ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ  –  ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗ
ΟΙΑΝΘΗ  ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ  –  ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ  –  ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ                      0  –  3  ά.α

Β΄
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Για
τη Β΄Φάση του πρωταθλήματος της
Β΄Κατηγορίας Φωκίδας

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ
ΓΡΑΒΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ                       
3 – 1

ΔΩΡΙΚΟΣ
ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ         
2 – 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
    
  2ης Φάσης

1. ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ               
26
2. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ                
20
3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ                  19
4. ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ      
9

ΚΥΠΕΛΛΟ
ΦΩΚΙΔΑΣ

Την
προσεχή Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου θα γίνει
ο Τελικός του Κυπέλου Φωκίδας μεταξύ
Αστέρα Ιτέας και Διαγόρα Πολυδρόσου
στο Δημοτικό Στάδιο της Άμφισσας στις
5:00 το απόγευμα.

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο