Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Το ντέρμπι Κρισσαίου-Δωριείς ξεχωρίζει στη 13η αγωνιστική το Σαββατοκύριακο

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 42 λεπτά

Του Τάσου Τσόλκα

Συνεχίζεται
αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα
της Α΄Κατηγορίας Φωκίδας με τους αγώνες
της 13ης αγωνιστικής.

Εκτός
απροόπτου και σύφωνα με την δυναμική
που έχουν δείξει οι ομάδες μέχρι τώρα δεν πρέπει
να περιμένουμε εκπλήξεις εκτός από το
ντέρμπι Κρισσαίου Χρισσού με τους
Δωριείς Μανάγουλης που όλα είναι
ανοιχτά και πιθανά.

Αναλυτικά
οι αγώνες , τα γήπεδα και οι ώρες που θα
γίνουν ,

Σάββατο
1η Φβρουαρίου , ώρα 15:00

ΗΣΑΪΑΣ
ΔΕΣΦΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ                                           
Γήπεδο Δεσφίνας
ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΥΠΑΛΙΟΥ – ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗ                     
Γήπεδο Μαλαμάτων
ΑΜΦΙΣΑΣΑΪΚΟΣ
– ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                             Γήπεδο
ΕΠΣ Άμφισσας

Κυριακή
2 Φεβρουαρίου, ώρα 15:00

ΟΙΑΝΘΗ
ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                            
Γήπεδο Γαλαξιδίου

Κυριακή
2 Φεβρουαρίου , ώρα 16:00

ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ
ΧΡΙΣΣΟΥ – ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                        
Γήπεδο Χρισσού

Κυριακή
2 Φεβρουαρίου, ώρα 17:00

ΕΝΩΣΗ
ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ                        
Γήπεδο Μαλαμάτων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

12η Αγωνιστική

   

                                                                                                                   ΓΚΟΛ                         ΒΑΘΜΟΙ

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ
    ΙΤΕΑΣ                                        45 – 12                  31
  2. ΕΝΩΣΗ
    ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                  36 – 14                  27
  3. ΔΩΡΙΕΙΣ
    ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                          26 – 10                  26
  4. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ
                                            29 – 17                  26
  5. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ
    ΧΡΙΣΣΟΥ                                 28 – 15                  25
  6. ΑΠΟΛΛΩΝ
    ΕΥΠΑΛΙΟΥ                             22 – 16                 19
  7. ΟΙΑΝΘΗ
    ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ                              26 – 29                 15
  8. ΗΣΑΪΑΣ
    ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                   11 – 12                 13
  9. ΤΟΛΟΦΩΝΑ
    ΕΡΑΤΕΙΝΗ                          13 – 39                  12
  10. ΔΙΑΓΟΡΑΣ
    ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                       17 – 29                  11
  11. ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    ΑΜΦΙΣΣΑΣ                          11 – 34                    5
  12. ΑΕΤΟΣ
    ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                 10 – 46                    0

Β΄
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ξεκινά η Β΄Φάση του πρωταθλήματος
της Β΄Κατηγορίας Φωκίδας με τις 4 ομάδες
που συνεχίζουν .

Οι ομάδες κρατούν τους βαθμούς
που συγκέντρωσαν στην Α΄ Φάση και στο
τέλος οι δύο πρώτοι θα ανέβουν στην Α΄
Κατηγορία για την επόμενη σαιζόν 2014 –
2015.

Σύμφωνα με την κλήρωση αυτο το
Σαββατοκύριακο έχουμε τους αγώνες

Σάββατο
3-2-2014 , ώρα 15:00 μ.μ

Ηρακλής
Μοναστηρακίου – Δωρικός Μαλαμάτων

Κυριακή
4-2–2014 , ώρα 13:00 μ.μ

Ολυμπιακός
Κίρρας – Ανδρούτσος Γραβιάς 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
  από την Α΄ φάση

1.ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ                 16

2.ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ                 
14

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ                   
13

4.ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ         8

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο