Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

“Εβρεξε”…γκολ σε όλους τους αγώνες με την Γλυφάδα 6 – 0 στο σκορ της ημέρας

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 38 λεπτά

Του
Τάσου Τσόλκα

Η
πιό παραγωγική ήταν η 3η αγωνιστική του
πρωταθλήματος , όπου σημειώθηκαν συνολικά
21 γκολ .

Τα
περισσότερα στο γήπεδο των Μαλαμάτων
, όπου η Ένωση Γλυφάδας φιλοδώρησε με 6
– 0 την Τολοφώνα Ερατεινή.


Σημαντική
και η νίκη εκτός έδρας των Δωριαίων
Μανάγουλης
με 0 – 4 επί του Αετού Λιδωρικίου
, που είναι η μόνη ομάδα της Δωρίδας που
δεν έχει κατορθώσει ακόμα να πάρει
βαθμό.

Δύσκολη
νίκη πήρε επίσης εκτός έδρας και ο
Αστέρας Ιτέας με 1 – 2 επί του Κρισσαίου
Χρισσού
καταφέρνοντας να ανατρέψει στο
Β΄ημίχρονο το εις βάρος του 1 – 0 του Α΄ημιχρόνου.

Αναλυτικά
τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής ,

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΌΣ
– ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ                       1 – 1

ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΥΠΑΛΙΟΥ – ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ                 2 – 1 

ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ
ΧΡΙΣΣΟΥ – ΑΣΤΈΡΑΣ ΙΤΕΑΣ                        1 –
2

ΑΕΤΟΣ
ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ – ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ             0
– 4

ΕΝΩΣΗ
ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗ              6 – 0

ΟΙΑΝΘΗ
ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ      3 – 0

     

                      ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        3η
Αγωνιστική

                                                 ΓΚΟΛ               ΒΑΘΜΟΙ

1. ΕΝΩΣΗ
ΓΛΥΦΑΔΑΣ                        15 – 5          9

2. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΙΤΕΑΣ                                 8 – 2          9

3. ΔΩΡΙΕΙΣ
ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                  7 – 1          7

4. ΟΙΑΝΘΗ
ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ                      9 – 4          6

5. ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΥΠΑΛΙΟΥ                     4 – 4          6

6. ΑΜΦΙΣΑΪΚΟΣ
                                   5 – 3          5

7. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ
ΧΡΙΣΣΟΥ                         5 – 3          4

8.ΤΟΛΟΦΩΝΑ
ΕΡΑΤΕΙΝΗ                   3 – 7           3

9.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ               4 – 8
          1

10.ΑΚΑΔΗΜΙΑ
ΑΜΦΙΣΣΑΣ                 3 – 9           1

11.ΗΣΑΪΑΣ
ΔΕΣΦΙΝΑΣ                         1 – 7            0

12.ΑΕΤΟΣ
ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                       3 – 11          0


Η επόμενη 4η
Αγωνιστική

Το
μεγάλο ντέρμπι της Δωρίδας Ένωσης
Γλυφάδας
με Απόλλωνα Ευπαλίου
περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 4ης
Αγωνιστικής που θα γίνει το επόμενο
Σαββατοκύριακο 16 και 17 Νοεμβρίου, ενώ
οι Δωριείς Μαναγουλης μεταβαίνουν
στην δύσκολη έδρα του Δαγόρα στο
Πολύδροσο. Δύσκολο απόγευμα θα έχει ο
Αετός Λιδωρικίου που δοκιμάζεται
στην Ιτέα με τον Αστέρα

Αναλυτικά
το πρόγραμμα και τα γήπεδα που θα γίνουν
οι αγώνες,

Σάββατο
16 Νοεμβρίου 2013, ώρα 15:00,

ΑΣΤΕΡΑΣ
ΙΤΕΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                        
Γήπεδο Ιτέας

ΤΟΛΟΦΏΝΑ
ΕΡΑΤΕΙΝΉ – ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΌΣ

                    Γήπεδο Γαλαξιδίου

ΗΣΑΪΑΣ
ΔΕΣΦΊΝΑΣ – ΚΡΙΣΣΑΊΟΣ ΧΡΙΣΣΟΎ
                
Γήπεδο
Δεσφίνας 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ
ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ – ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ  

Γήπεδο Πολυδρόσου

Κυριακή
17 Νοεμβρίου 2013, ώρα 13:00,

ΕΝΩΣΗ
ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ

Γ              Γήπεδο Μαλαμάτων

ΑΚΑΔΗΜΙΑ
ΑΜΦΙΣΣΑΣ
– ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ         

Γήπεδο ΕΠΣ Άμφισσας


Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ξεκίνησε
αυτό το Σαββατοκύριακο και το πρωτάθλημα
της Β΄κατηγορίας .

Στους
δύο αγώνες που έγιναν είχαμε

ΣΑΛΩΝΑ
ΑΟ – ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ                       0 – 3

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ
ΓΡΑΒΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ      3 – 3

Ρεπό
είχε ο ΗΡΑΚΛΗΣ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο