Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Γλυφάδα και Αμφισσαικός οι κερδισμένοι ακολουθούν τον πρωτοπόρο Αστέρα Ιτέας

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 71 λεπτά

Του Τάσου Τσόλκα *

Μεγάλες
νίκες πέτυχαν η Ένωση Γλυφάδας με
4-0 επί του Απόλλωνα Ευπαλίου και ο Αμφισσαικός εκτός έδρας επί της ουραγού Αναγέννησης Βουνιχώρας με 2-5.

Σημαντική
νίκη πέτυχε ο Αετός Λιδωρικίου με
3-0 επί του Κρισσαίου Χρισσού εξασφαλίζοντας οριστικά την
παραμονή του.

Ο Αστέρας Ιτέας συνεχίζει τον καλπασμό
του κερδίζοντας με 0-1 εκτός έδρας τον Ησαΐα
Δεσφίνας
.

Αναλυτικά
τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής,

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ  – 
ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ             2  –  5

ΕΝΩΣΗ 
ΓΛΥΦΑΔΑΣ  –  ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ                4  –  0

ΗΣΑΪΑΣ 
ΔΕΣΦΙΝΑΣ  –  ΑΣΤΕΡΑΣ 
ΙΤΕΑΣ                            
0  –  1

ΑΕΤΟΣ 
ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ  –  ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ 
ΧΡΙΣΣΟΥ                    3  –  0

ΟΙΑΝΘΗ 
ΛΑΛΑΞΙΔΙΟΥ  –  ΔΩΡΙΚΟΣ 
ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ      4  –  1

Ρεπό έχει η
ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗ

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  μετά την 16η
Αγωνιστική

                                                            ΓΚΟΛ               ΒΑΘΜΟΙ

1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ                                       52 – 5            37

2. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                                       30 -16           30

3. ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ *                             41 – 13          29

4. ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ *                        33 – 26          25

5. ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ  *          
            29 – 15          24

6. ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                22 – 25          23

7. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ                               24 – 26           18

8. ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                 22 – 27           15

9. ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ *                   14 – 32           12

10.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ              18 – 43           12

11.ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ 
*                   8 – 49             2




Την επόμενη 17η αγωνιστική θα
γίνουν οι αγώνες ,

ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗ 
–  ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ 
–  ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ 
–  ΟΙΑΝΘΗ  ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ  – 
ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ

ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ 
–  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΖΩΡΑΣ

Ρεπό έχει ο ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ

*    Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
στον Β΄ γύρο

**   Η Ένωση Γλυφάδας έχει ξεκινήσει με -2 βαθμούς

Η Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ματς για γερά νεύρα και επεισοδιακό είχαμε
στο Πολύδροσο μεταξύ των πρωτοπόρων Διαγόρα και Δωριέων Μανάγουλης που έληξε με
1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Πολλά είναι τα παράπονα παικτών και
παραγόντων της ομάδας της Μανάγουλης για την ¨σκληρή¨ φιλοξενία που τους επιφύλαξαν
οι άνθρωποι του Διαγόρα, σε σχέση με αυτή που προσέφεραν αυτοί στον αγώνα του
πρώτου γύρου.

Πάντως με το αποτέλεσμα αυτό παίρνει φωτιά
η κορυφή και το μοναδικό παράτημα ενός από τους δύο ίσως στοιχίσει την πρωτιά .

Ο Ηρακλής Μοναστηρακίου προσπάθησε αλλά
δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 1-2 από τις Ελπίδες Άμφισσας .

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης
αγωνιστικής,

ΦΩΚΙΔΑ 2000 
–  ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ 
ΕΥΘΥΜΙΑΣ                    
5  –  0

ΣΑΛΩΝΑ  Α.Ο  – 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ                               1  –  1

ΔΙΑΓΟΡΑΣ 
ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ  –  ΔΩΡΙΕΙΣ 
ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ      1  –  0

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 
–  ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ       1 
–  2

ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ 
Α.Ε  –  ΑΚΑΔΗΜΙΑ 
ΑΜΦΙΣΣΑΣ                     
0  –  3  
ά.α          

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
μετά την 12η αγωνιστική

                                                                            
                ΓΚΟΛ      
        ΒΑΘΜΟΙ

1.ΔΩΡΙΕΙΣ  ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ                    39 – 4        36

2.ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                 33 – 9 
      34

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ                      42 – 17      24

4.ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ         28 – 27       23

5.ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ                   26 – 18       25

6.ΦΩΚΙΔΑ 2000  ΙΤΕΑΣ                         39 – 24      
16

7.ΕΛΠΙΔΕΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ                          21 – 29      13

8.ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ
ΕΥΘΥΜΙΑΣ              18 – 35        9

9.ΣΑΛΩΝΑ  Α.Ο                                        10 – 30        7

10.ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ   Α.Ε                                 _              _

Την επόμενη 14η αγωνιστική θα
γίνουν οι αγώνες

ΦΩΚΙΔΑ 2000 
–  ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ

ΕΛΠΙΔΕΣ 
ΑΜΦΙΣΣΑΣ  –  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
ΚΙΡΡΑΣ

ΔΩΡΙΕΙΣ 
ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ  –  ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ Α.Ε

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 
–  ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ

ΜΥΩΝΙΑ 
ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ  –  ΣΑΛΩΝΑ  Α.Ο

* Η Μυωνία
Αγίας Ευθυμίας έχει -4  βαθμούς  γιατί δεν κατήλθε να αγωνιστεί στους αγώνες
με Διαγόρα Πολυδρόσου και Δωριείς 
Μανάγουλης.

** Η Κουλοβάτα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

*Ο Τάσος Τσόλκας είναι αθλητικός
συντάκτης, μέλος της ΕΣΗΕΑ, με καταγωγή από την Δωρίδα

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο