Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ το καλοκαίρι οι ομάδες της Φωκίδας

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 123 λεπτά

Εκατόν εβδομήντα
εννέα μεταγραφές πραγματοποιήθηκαν φέτος στις δύο τοπικές κατηγορίες Φωκίδας, εκ
των οποίων οι 83 στην πρώτη και οι 96 στη δεύτερη.

Η ομάδα της Γραβιάς
που θα μας εκπροσωπήσει στην Δ ΄ Εθνική πραγματοποίησε συνολικά 13 μεταγραφές
με στόχο βεβαίως την παραμονή στην κατηγορία.

¨Πρωταθλητής¨ στις μεταγραφές
στην Α΄ κατηγορία αναδείχτηκε η ομάδα της Βουνιχώρας με συνολικά 15 και
ακολουθεί ο Διαγόρας Πολυδρόσου με 14.

Στον αντίποδα η Τολοφώνα
Ερατεινής απέκτησε μόνο δύο παίχτες και ο Ησαΐας Δεσφίνας έναν.

Στη Β΄ κατηγορία ¨πρωταθλητής¨ όπως αναμενόταν η ομάδα των Δωριέων Μανάγουλης με συνολικά 37 μεταγραφές
.

 Αναλυτικά η
μεταγραφική κίνηση της περιόδου . Μετά το όνομα του ποδοσφαιριστή η ομάδα από
την οποία αποκτήθηκε.

 

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ
ΓΡΑΒΙΑΣ

1.Σαγανης Εμ., Αχαρνίου

2.Γαιγκής Α., Ακαδημία

3.Κοκονδυνης Σ., Αχ. Δομοκού

4.Ταμαμης Η., Αγρότης Λιανοκλαδίου

5.Καραγέωργος Ι., Καμ. Βούρλα

6.Καρδαράς Κ., Αστέρας

7.Σταμούλης Α., Αντίκυρα

8.Νάσιος Δ., ΑΚ Ηρακλής

9.Ντζαβιδας Γ., Παμμωλιακός

10.Ταμαμης Λ-Ε, Αστέρας Τρίπολης

11.Ταμάμης Α-Ε, Αστέρας Τρίπολης

12.Λέσσης Μ., Καμ. Βούρλα

13.Παπαευθυμίου Ι., ΑΠΣ Κηφισός

 

Α΄
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , 83 – μεταγραφές

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ

1.Μανουσης Μιχ., Ολυμπιακός

2.Υφαντής Γ., Κρισσαίος

3.Χαρδαλούπας Κ., Νίκη Αλίμου

4.Χριστόπουλος Γ, Αμφισσαικός

5.Καρδαράς Κ., Ολυμπιακός

6.Καστρίτης Ε., Φωκίδα 2000

7.Μπασάνος Ε., Θρίαμβος Ταγαράδων

8.Γκαραβέλης, ΑΠ Ιτέας

9.Παπαδήμας Π., Φωκίδα 2000

 

ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ

1.Καριαμπάς Δ., Ελπίδες

2.Δρίβας Π., Ελπίδες

3.Καλλίας Μ-Α, Κρισσαίος

4.Χατζηδημητράκης Σ., Φωκικός

5.Ηλιόπουλος Π., Αστέρας

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ

1.Κανέλλος Αλ., Ναυπακτιακός Αστέρας

2.Κατσιμπαρος Παν., Εθνικός  Μελιγαλά

3.Χατζόπουλος Χ., Ξηροπήγαδο Ναυπάκτου

4.Χρυσανθόπουλος Γ., Ξηροπήγαδο Ναυπάκτου

5.Χαντζάρας – Τασσόπουλος , Ξηροπήγαδο

6.Καρο Κ., Ναυπακτιακός

 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ

1.Μανέτας Αχ., Αμφισσαικός

2.Παπανδρέου Παν., Αετός

3.Παπανδρέου Ιωαν., Αετός

4.Κοκμοτός Ανδ., Αετός

5.Μαστρογιαννόπουλος, Αμφισσαικός

6.Καραμέρης Αθ., Φωκικός

7.Μέγας Νικ., Σάλωνα

8.Κάρμας Θεμ., Αετός

9.Υφαντή Ευθ., Αετός

10.Μαρδάκης Αν., Οιάνθη

11.Πετώνης Μ., Ελπίδες

12.Παπαιωάννου Α., Αμφισσαικός

13.Ζωμένος Δρ., Αμφισσαικός

14.Μανέτας Π., Ακαδημία

15.Μερινόπουλος Π., Ελπίδες

 

ΕΝΩΣΗ 
ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1.Φλέγγας Ιωάννης., Τρικόρφου

2.Φλέγγας Χρήστος, Τρικόρφου

3.Φλέγγας Βασίλης , Τρικόρφου

4.Φλέγγας Γιώργος, Τρικόρφου

5.Αμπντελ Σαλαμ Φ., Νέοι Ναυπάκτου

6.Αποστολόπουλος Β., Νέοι Ναυπάκτου

7.Πλέσσας Στ., Τολοφώνα Ερατεινής

8.Υφαντής Δ., Θύελλα

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ

1.Κοπανάκης Π., Γραβιά

2.Μπακαλέξης Αλ., Γραβιά

3.Τσιάφας Δ., Γραβιά

4.Ναστος Αν., Παρνασσός Αμφίκλειας

5.Ανάγνου Ευστ., Παρνασσός Αμφίκλειας

6.Νασος Αν., Παρνασσός Αμφίκλειας

7.Κυρίτσης Ι., Αμβρυσσεύς

8.Κοντολάτης Δ., Οδ. Ανδρούτσος

9.Σουλιας Αθ., Οδ. Ανδρούτσος

10.Τσιάμης Χρ., Πανζελιακός

11.Καραούζας – Καραγέωργος, Πανζελιακός

12.Ρούσκας Π., Θύελλα Ροδωνίας

13.Ξηρομερίτης Γ., Δόξα Ζηλευτού

14.Παππάς Δ., ΑΠΣ Γρανίτσα

 

ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ

1.Μπουρμπουλας Περ., Κούμαρος

2.Πρέντζας Ατ., Τρικόρφου ΑΕ

3.Ράμμος Κ., Πετράλωνα

4.Σεγδίτσας Δ., Αμφισσαικός

5.Κυρίτσης Α., Δωριείς

 

ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ

1.Παπαναγιώτου Δ., Αστέρας

 

ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ

1.Αποστόλου Π., ΑΠ Λιβαδειάς

2.Κατσίμπρας Μ-Σ., ΑΠΣ Δόξα

3.Μπίτης Κ., Φωκίδα 2000

4.Ζωμένος Α., Φωκίδα 2000

5.Θεοδοσάκης Η., Ολυμπιακός

6.Θεοδοσάκης Κ.., Ολυμπιακός

7.Σπανός Λ., Ολυμπιακός

8.Αποστόλου Π., ΑΠ Λιβαδειάς

9.Βήχος Ι., Φωκίδα

 

ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΕΙΔΙΟΥ

1.Λωλης Γ., ΑΣΤΕ

2.Κωστάκος Θ., Αναγέννηση

3.Φωτόπουλος, ΑΓΣ Ήφαιστος

4.Νικολάου Β., ΑΕ Πελλάνας

5.Γιαγκής Φ., ΑΓΣ Ήφαιστος

6.Μαρδάκης Επ, Φωκίδα

7.Μαρδάκης Στ., Φωκίδα

8.Δέτσικας Δ., Φωκίδα

9.Κωνσταντάκος Χ-Α, Φωκίδα

 

ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗ

1.Οικονομίδης Δ., Εν. Βοτανικού

2.Κατσικώστας Εμ., Αναγέννηση

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 96 μεταγραφές

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ

1.Κοκμοτός Ι., Κεχαγιάς – Ακαδημία

 

ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ

1.Κουτρογιαννης, Ακράτητος

2.Παναγόπουλος Ν., Ναυπακτιακός

3.Βέργος, Ξηροπήγαδο

4.Ζωργιος Ν., ΑΟ Λυγιά

5.Κουβέλης Γ., Ξηροπήγαδο

6.Αντωνιάδης, Ξηροπήγαδο

7.Κυρίτσης, Ξηροπήγαδο

8.Χατζηανδρέου, Ναυπακτιακός

9.Νασόπουλος Δ., Ναυπακτιακός

10.Κουβέλης Κ., Ατρόμητοι

11.Μυλωνάς, Παλαιοπαναγιά

12.Μπισμπίκης, Ατρόμητοι

13.Μπάκουλας, Απόλλων

14.Τσούμας, Παλαιοπαναγιά

15.Ευκαρπίδης, Ξηροπήγαδο

16.Ντζέλβε, Ακράτητος

17.Βέργος – Ξηροπήγαδο

18.Δανιας Αν., Νέοι Ναυπάκτου

19.Τσέλιος Πν., Προμηθέας

20.Κατσάμπας Αλ., Λυγιάς

21.Μίχος Δ., Ξηροπήγαδο

22.Θεοδωρόπουλος Ι., Νέοι Ναυπάκτου

23.Σαλαμούρας Λ., Ατρόμητος Αντιρρίου

24.Κονιδας Π., Απόλλων Ευπαλίου

25.Τσουκαλας Β., Απόλλων Ευπαλίου

26.Χολέβας Δ., Ακράτητος Δάφνης

27.Κάκκος Δ., Παλαιοπαναγιά

28.Λάμπρης Ι., Ξηροπήγαδο

29.Κρίνης Δ., Ξηροπήγαδο

30.Αδράχτας Αθ., Ακράτητος

31.Οικονόμου Γ., Ξηροπήγαδο

32.Παπακωστόπουλος Ι., Ναυπακτιακός

33.Οικονόμου Β., Ξηροπήγαδο

34.Αδαμόπουλος Ε., Ξηροπήγαδο

35.Γιαννόπουλος Α., Ν. Ναυπάκτου

36.Γιαννόπουλος Μ., Ακράτητος Δάφνης

37.Ρήγας Γ., Απόλλων Ευπαλίου

 

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

1.Γαλιουρας Αν., Νέοι Αθλ. Νίκης

2.Δρίβας Νικ., Αμφισσαικός

3.Μοσκαχλαιδής Αγ., Αμφισσαικός

4.Πολίτης Παν., Αμφισσαικός

5.Μανιτάρης, Αμφισσαικός

6.Ρίζος, Αμφισσαικός

7.Μαργώνης Δημ., Κεχαγιάς

8.Βλάχος Μ., Αμφισσαικός

9.Γάτος Ι., Ακαδημία

10.Μαγκλάρας Θ., Κεχαγιάς

11.Κασούτσας Ι., Κεχαγιάς

 

Η Ρ Α Κ Λ Η Σ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ

1.Λομβαρδεας Π., Παλαιοπαναγιά

2 .Παπούλιας Αν., Τρίκορφο

3.Ρούμπας Απ, Ν α υ π α κ τ ι α κ ό ς Αστέρας

4.Ηλιόπουλος Α., Απόλλων

5.Ηλιόπουλος Ν., Δωρικός Μαλαμάτων

6.Παπαιωάννου Π., Ακράτητος Δάφνης

7.Γιαννόπουλος Α., ΑΠΣ Πατρεύς

8.Ζέρβας Κ., Δωρικός Μαλαμάτων

9.Αντωνιάδης Α., Δωριείς

 

ΚΟΥΜΑΡΟΣ

1.Τσιλιγιάννης, Ηρακλής

2.Ζωιτάκης Γ., Δωρικός Μαλαμάτων

3.Ζωιτάκης Α., Δωρικός Μαλαμάτων

4.Καλτσανάς Η., Δωρικός Μαλαμάτων

 

ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ

1.Καραδήμος Δ., Αμφισσαικός

2.Ποντίκας, Αναγέννηση

3.Πατακας Ν., Αναγέννηση

4.Zacellari, Αναγέννηση

5.Μπαμπαγενές Δ., Ακαδημία

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ

1.Λύτρας Ν., Αστέρας

2.Βελλης Γ., Αστέρας

3.Σαπουντζής Ν., Γ.Σ. Αρίων

4.Γκολφινόπουλος, Αστέρας

5.Γκαριμπατζέ Τ., Αναγέννηση

6.Μαυροφρύδης Κ, Φωκίδα 2000

7.Βαρβάτος Θ., Αστέρας

8.Γούβος Χ., Φωκίδα 2000

9.Γκαραβέλης – Νικολάου – ΑΠ Ιτέας

10.Πετσάβας Ι., Αστέρας

 

ΣΑΛΩΝΑ

1.Καρατζόγλης Γ. Αναγέννηση

2.Γάτος Ηλίας, Ακαδημία

3.Γάτος Ι.., Ακαδημία

4.Σαπουντζής Ευάγγελος, Κεχαγιάς

5.Καψάλης Π., Κρισσαίος

6.Πλήτσος Π., Παρνασσός

7.Σιαμήτρος Στ., Παρνασσός

8.Λαζαρης Ι., Παρνασσός

9.Κόγιας, Ελπίδες

10.Μπαρτσώτας, Ολυμπιακός

 

ΦΩΚΙΔΑ 2000

1.Αναγνωστόπουλος Ι-Π, Ακαδημία

2.Χλεμπογιάννης Λ., Αναγέννηση

 

ΝΕΟΙ ΦΩΚΙΚΟΣ

1.Μπιλέρης Στ., Ακαδημία

2.Σορώκος Μ., Ελπίδες

3.Μάγιος Ιωαν., Ολυμπιακός Λαμίας

4.Καπελάρης Ν., Άμπλιανης ΑΕ

5.Οικονόμου Γεωργ., ΑΣΤΕ

6.Κουκουγιάννης, Άμπλιανης ΑΕ

7.Κυριάκης
Τ., ΑΣ Λαμία

* Ρεπορτάζ από
την εφημερίδα  ¨ΩΡΑ της ΦΩΚΙΔΑΣ¨

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο