Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

ΕΚΤΟΣ ΤΙΤΛΟΥ ΟΡΙΣΤΙΚΑ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ Όλα θα κριθούν την Κυριακή στη Γραβιά

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 65 λεπτά

Του  Τάσου Τσόλκα

Την ήττα με 2 – 0 γνώρισε ο Αστέρας Ιτέας από τον Ησαΐα Δεσφίνας και ουσιαστικά αποχαιρέτησε την υπόθεση τίτλος.

 Αντίθετα ο Απόλλων Ευπαλίου, η έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος, κέρδισε εκτός έδρας με 1 – 2 την Τολοφώνα Ερατεινή , παρέμεινε μόνος δεύτερος και η υπόθεση τίτλος κρίνεται πλέον την Κυριακή στη Γραβιά , στον αγώνα Ανδρούτσου με Απόλλωνα , με τον Ανδρούτσο (που δεν έχει κάνει ακόμα το ρεπό του) να έχει το προβάδισμα.

Σημαντική νίκη πέτυχε και η Ένωση Γλυφάδας  με 2 – 0  επί του Αετού Λιδωρικίου και ακόμα ελπίζει στην σωτηρία της.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής έχουν ως εξής :

Φωκίδα 2000  –  Ανδρούτσος Γραβιάς                  1  –  6

Τολοφώνα Ερατεινή  –  Απόλλων Ευπαλίου        1  –  2
Ένωση Γλυφάδας  –  Αετός Λιδωρικίου                 2  –  0
Αστέρας Ιτέας  –  Ησαΐας Δεσφίνας                        0  –  2
Δωρικός Μαλαμάτων  –  Ολυμπιακός Κίρρας      3  –  1
Ρεπό: Αμφισσαικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

                                                                               ΓΚΟΛ                                  ΒΑΘΜΟΙ

1.     Ανδρούτσος Γραβιάς              49  –  15               45

2.     Απόλλων Ευπαλίου *             48  –  15               39

3.     Αστέρας Ιτέας  *                      52  –  14               37

4.     Ησαΐας Δεσφίνας  *                41  –  22               33

5.     Αμφισσαικός *                         45  –  17               31

6.     Τολοφώνα Ερατεινή *            32  –  26               21

7.     Αετός Λιδωρικίου                    30  –  44               17

8.     Δωρικός Μαλαμάτων *          21  –  41               13

9.     Φωκίδα 2000                            28  –  58               11         

10.   Ένωση Γλυφάδας                    16  –  61               11

11.   Ολυμπιακός Κίρρας *  1          5  –  49                 4

*Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει και το δεύτερο ρεπό τους

Η επόμενη 19η Αγωνιστική  περιλαμβάνει  τους παρακάτω αγώνες

Ανδρούτσος Γραβιάς  –  Απόλλων Ευπαλίου

Αετός Λιδωρικίου  –  Φωκίδα 2000
Ησαΐας Δεσφίνας  –  Τολοφώνα Ερατεινή
Ολυμπιακός Κίρρας  –  Αστέρας Ιτέας
Δωρικός Μαλαμάτων  –  Αμφισσαϊκός
Ρεπό:   Ένωση Γλυφάδας

 ΑΠΟΝΟΜΗ ΚΥΠΕΛΛΩΝ

Σε μια ωραία εκδήλωση της ΕΠΣ Φωκίδας που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο σε ξενοδοχείο της Ιτέας έγινε η απονομή των κυπέλλων στους πρωταθλητές και κυπελλούχους Φωκίδας για τις περιόδους 2007-8, 2008-9, 2009-10 και 2010-11.

Επίσης απονεμήθηκε και το «χρυσό παπούτσι» στους σκόρερ της Α΄ Κατηγορίας των αντίστοιχων περιόδων.
 Για το 2007-8 στον Ανδρέα Καλλέργη του Κεχαγιά Άμφισσας, για το 2008-9 στο Χρήστο Φλέγγα του Απόλλωνα Ευπαλίου, για το 2009-10 στον Γιάννη Δελλή του Κρισσαίου Χρισσού και για το 2010-11 επίσης στον Γιάννη Δελλή που αγωνιζόταν με τα χρώματα του Αστέρα Ιτέας.

Την τελετή τίμησε με την παρουσία και ο πρώην πρόεδρος της ΕΠΟ Βασίλης Γκαγκάτσης, ενώ παρευρέθηκαν παράγοντες και αθλητές από όλες της ομάδες της Φωκίδας.

 Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ                            

 Συνεχίστηκε η δεύτερη φάση του πρωταθλήματος στη Β΄ Κατηγορία με τους αγώνες της 3η αγωνιστικής . Τα αποτελέσματα ήταν :

Κρισσαίος Χρισσού  –  Αναγέννηση Βουνιχώρας      2  –  1

Ελπίδες  Άμφισσας  –  Ακαδημία 94                                 0  –  1
Ρεπό:  Οιάνθη Γαλαξιδίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  3η αγωνιστική

1.Κρισσαίος Χρισσού                   10

2.Οιάνθη Γαλαξιδίου                      9
3.Αναγέννηση Βουνιχώρας        5
4.Ακαδημία ΄94                                 3
5. Ελπίδες  Άμφισσας                     1

 Η συνέχεια των αγώνων της  δεύτερης φάσης , σύμφωνα με την κλήρωση είναι η εξής :

 4η Αγωνιστική

Αναγέννηση Βουνιχώρας  –  Ελπίδες

Ακαδημία 94  –  Οιάνθη Γαλαξιδίου

Ρεπό: Κρισσαίος Χρισσού

 5η Αγωνιστική

Οιάνθη Γαλαξιδίου  –  Αναγέννηση Βουνιχώρας

Ελπίδες  –  Κρισσαίος Χρισσού

Ρεπό: Ακαδημία 94

 6η Αγωνιστική

Ακαδημία 94 – Αναγέννηση Βουνιχώρας

Οιάνθη Γαλαξιδίου  – Κρισσαίος Χρισσού

Ρεπό: Ελπίδες

 7η Αγωνιστική

Κρισσαίος Χρισσού – Ακαδημία 94

Ελπίδες – Οιάνθη Γαλαξιδίου

Ρεπό: Αναγέννηση Βουνιχώρας

 8η Αγωνιστική

Αναγέννηση Βουνιχώρας – Κρισσαίος Χρισσού

Ακαδημία 94 – Ελπίδες

Ρεπό: Οιάνθη Γαλαξιδίου

 9η Αγωνιστική

Ελπίδες – Αναγέννηση Βουνιχώρας

Οιάνθη Γαλαξιδίου  –  Ακαδημία 94

Ρεπό: Κρισσαίος Χρισσού

 10η Αγωνιστική

Αναγέννηση Βουνιχώρας – Ακαδημία 94

Κρισσαίος Χρισσού – Οιάνθη Γαλαξιδίου

Ρεπό: Ελπίδες

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο