Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΣΕΡΙ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ έχασε με 2 – 0 από τον Αμφισσαϊκό ! Νικητής ο Απόλλωνας Ευπαλίου στη Δεσφίνα με 0 – 1 επί του Ησαΐα

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 67 λεπτά

                                                                     9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Την πρώτη του ήττα γνώρισε στην Άμφισσα ο Αστέρας Ιτέας με 2 – 0 από τον Αμφισσαϊκό και υποχώρησε από την πρώτη θέση , έχοντας όμως έναν αγώνα λιγότερο από τον Ανδρούτσο Γραβιάς , ο οποίος κέρδισε με 3 – 1 τον Αετό Λιδωρικίου.

Σημαντική είναι η νίκη του Απόλλωνα Ευπαλίου με 1 – 0 στη Δεσφίνα επί του Ησαΐας με γκολ που πέτυχε από 50 μέτρα ο αρχηγός του Ηλίας Κοντός.

Στο γειτονικό ντέρμπυ ο Δωρικός Μαλαμάτων είχε τα δοκάρια (3) αλλά η Ένωση Γλυφάδας πέτυχε το γκολ και κέρδισε με 1- 0.

Τέλος σημαντική ήταν η εκτός έδρας νίκη με 0-1 της Τολοφώνα Ερατεινής επί του Ολυμπιακού Κίρρας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής έχουν ως εξής :

Ανδρούτσος Γραβιάς – Αετός Λιδωρικίου           3 – 1
Ησαΐας Δεσφίνας – Απόλλων Ευπαλίου               0 – 1
Ολυμπιακός Κίρρας – Τολοφώνα Ερατεινή        0 – 1
Δωρικός Μαλαμάτων – Ένωση Γλυφάδας         0 – 1
Αμφισσαικός – Αστέρας Ιτέας                             2 – 0
 Ρεπό : Φωκίδα 2000

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

                                                                                                                               ΓΚΟΛ                                ΒΑΘΜΟΙ
1. Ανδρούτσος Γραβιάς                                  23 – 6                      24
2. Αστέρας Ιτέας *                                          31 – 4                      21
3. Απόλλων Ευπαλίου *                                 19 – 10                    18
4. Αμφισσαικός *                                           26 – 7                       18
5. Ησαΐας Δεσφίνας *                                    21 – 11                     15
6. Τολοφώνα Ερατεινή *                               16 – 13                     12 
7. Δωρικός Μαλαμάτων *                              5 – 19                        6
8. Αετός Λιδωρικίου                                      16 – 25                       5
9. Φωκίδα 2000 *                                            5 – 22                        4
10. Ολυμπιακός Κίρρας *                               6 – 17                        3
10. Ένωση Γλυφάδας *                                  5 – 30                       -1

Οι ομάδες με αστερίσκο (*) έχουν κάνει το ρεπό τους.
Ο Αετός Λιδωρικίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς και η Ένωση Γλυφάδας έχει ένα μηδενισμό και -2 βαθμούς.

Στην επόμενη 10η Αγωνιστική θα γίνουν οι παρακάτω αγώνες

Ησαΐας Δεσφίνας – Ανδρούτσος Γραβιάς
Απόλλων Ευπαλίου – Ολυμπιακός Κίρρας
Φωκίδα 2000 – Δωρικός Μαλαμάτων
Τολοφώνα Ερατεινή – Αμφισσαικός
Ένωση Γλυφάδας – Αστέρας Ιτέας
Ρεπό : Αετός Λιδωρικίου

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Άρχισαν να ξεχωρίζουν 4 ομάδες

Τέσσερις ομάδες , μετά τα πρώτα τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας Φωκίδας , άρχισαν να ξεχωρίζουν και φαίνεται ότι θα δώσουν τη μάχη να κατακτήσουν τις δύο πρώτες θέσεις που οδηγούν σε άνοδο.

Στους αγώνες που έγιναν το Σαββατοκύριακο για την 4η αγωνιστική στη Β΄ Κατηγορία Φωκίδας , είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Αναγέννηση Βουνιχώρας – Ακαδημία 94                 2 – 0
Μυωνία Αγίας Ευθυμίας – Κρισσαίος Χρισσού      1 – 4
Ελπίδες – Ηρακλής Μοναστηρακίου                       3 – 1
Κουλουβάτα – Κούμαρος                                          0 – 0
Σάλωνα – Οιάνθη Γαλαξιδίου                                  1 – 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4η αγωνιστική
                                                                                                                                           ΓΚΟΛ                    ΒΑΘΜΟΙ
1. Οιάνθη Γαλαξιδίου                                                20 – 1              12
2. Κρισσαίος Χρισσού                                               27 – 4              12
3. Αναγέννηση Βουνιχώρας                                       14 – 3              12
4. Ελπίδες Άμφισσας                                                 17 – 4              12
5. Ηρακλής Μοναστηρακίου                                       6 – 8                4
6. Σάλωνα                                                                   8 – 25              3
7. Μυωνία Αγίας Ευθυμίας                                        3 – 10                1
8. Κουλουβάτα                                                           4 – 16               1
9. Κούμαρος Μοναστηρακίου                                    0 – 20               1
10. Ακαδημία 94 Άμφισσας                                       3 – 12                0

Το επόμενο Σαββατοκύριακο θα έχουμε τους παρακάτω αγώνες για την 5η αγωνιστική της Β΄ Κατηγορίας Φωκίδας.

Κούμαρος – Ηρακλής Μοναστηρακίου
Αναγέννηση Βουνιχώρας – Σάλωνα
Κρισσαίος Χρισσού – Ελπίδες Άμφισσας
Ακαδημία 94 – Κουλουβάτα
Οιάνθη Γαλαξιδίου – Μυωνία Αγίας Ευθυμίας

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο