Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

ΕΓΙΝΕ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ και για την πρώτη φάση του Κυπέλλου

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 7 λεπτά

Πέντε ομάδες συμμετέχουν στο πρωτάθλημα από τη Δωρίδα

Με την συμμετοχή πέντε ομάδων από τη Δωρίδα που θα πάρουν μέρος στο πρωτάθλημα Α΄ Κατηγορίας Φωκίδας έγινε η κλήρωση του πρωταθλήματος , στα γραφεία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Φωκίδας στην Άμφισσα.

Στο πρωτάθλημα Α΄ Φωκίδας θα συμμετάσχουν συνολικά 11 ομάδες, ενώ η  ημερομηνία έναρξης του πρωταθλήματος δεν έχει ακόμα ορισθεί.

Επίσης πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση για την πρώτη φάση του κυπέλλου Φωκίδας που ξεκινούν το πρώτο διήμερο του Οκτωβρίου και μετά από μια εβδομάδα θα πραγματοποιηθεί η δεύτερη φάση.

Αναλυτικά τα ζευγάρια του Κυπέλλου

Φωκίδα 2000-Οιάνθη Γαλαξιδίου
Αμφισσαικός-Ανδρούτσος Γραβιάς
Αετός Λιδωρικίου-Ησαΐας Δεσφίνας
Δωρικός Μαλαμάτων-Αστέρας Ιτέας
Γλυφάδα-Ολυμπιακός Κίρρας
Κρισσαίος-Αναγέννηση
Ακαδημία 94-Απόλλων Ευπαλίου
Η ΑΣ Τολοφώνα Ερατεινή περνάει χωρίς αγώνα

Αναλυτικά οι αγώνες του πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

1η Αγωνιστική
Ανδρούτσος Γραβιάς-Ολυμπιακός Κίρρας
Αμφισσαικός-Ησαΐας Δεσφίνας
Αστέρας Ιτέας-Αετός Λιδωρικίου
Γλυφάδα-Απόλλων Ευπαλίου
ΑΣΤΕ-Φωκίδα 2000
Ρεπό: Δωρικός

2η Αγωνιστική
Δωρικός Μαλαμάτων-Ανδρούτσος Γραβιάς
Ολυμπιακός Κίρρας-Αμφισσαικός
Ησαΐας Δεσφίνας-Γλυφάδα
Αετός Λιδωρικίου -ΑΣΤΕ
Φωκίδα 2000-Απόλλων Ευπαλίου
Ρεπό: Αστέρας Ιτέας

3η Αγωνιστική
Ανδρούτσος Γραβιάς-Αμφισσαικός
Αστέρας Ιτέας-Δωρικός Μαλαμάτων
Γλυφάδα -Ολυμπιακός Κίρρας
Φωκίδα 2000- Ησαΐας Δεσφίνας
Απόλλων Ευπαλίου-Αετός Λιδωρικίου
Ρεπό: ΑΣΤΕ

4η Αγωνιστική
Αστέρας Ιτέας-Ανδρούτσος Γραβιάς]
Αμφισσαικός-Γλυφάδα
Δωρικός Μαλαμάτων-ΑΣΤΕ
Ολυμπιακός Κίρρας-Φωκίδα 2000
Αετός Λιδωρικίου-Ησαΐας Δεσφίνας
Ρεπό : Απόλλων Ευπαλίου

5η Αγωνιστική
Ανδρούτσος Γραβιάς-Γλυφάδα
ΑΣΤΕ-Αστέρας Ιτέας
Φωκίδα 2000-Αμφισσαικός
Απόλλων Ευπαλίου -Δωρικός Μαλαμάτων
Αετός-Λιδωρικίου-Ολυμπιακός Κίρρας
Ρεπό : Ησαΐας Δεσφίνας

6η Αγωνιστική
ΑΣΤΕ -Ανδρούτσος Γραβιάς
Γλυφάδα -Φωκίδα 2000
Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Ευπαλίου
Αμφισσαικός -Αετός Λιδωρικίου
Δωρικός Μαλαμάτων -Ησαΐας Δεσφίνας
Ρεπό: Ολυμπιακός Κίρρας

7η Αγωνιστική
Ανδρούτσος Γραβιάς-Φωκίδα 2000
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΣΤΕ
Αετός Λιδωρικίου-Γλυφάδα
Ησαΐας Δεσφίνας-Αστέρας Ιτέας
Ολυμπιακός Κίρρας- Δωρικός Μαλαμάτων
Ρεπό: Αμφισσαικός

8η Αγωνιστική
Απόλλων Ευπαλίου-Ανδρούτσος Γραβιάς
Φωκίδα 2000 -Αετός Λιδωρικίου
ΑΣΤΕ-Ησαΐας Δεσφίνας
Αστέρας Ιτέας-Ολυμπιακός Κίρρας
Αμφισσαικός-Δωρικός Μαλαμάτων
Ρεπό: Γλυφάδα

9η Αγωνιστική
Ανδρούτσος Γραβιάς-Αετός Λιδωρικίου
Ησαΐας Δεσφίνας- Απόλλων Ευπαλίου
Ολυμπιακός Κίρρας-ΑΣΤΕ
Δωρικός Μαλαμάτων-Γλυφάδα
Αμφισσαικός-Αστέρας Ιτέας
Ρεπό: Φωκίδα 2000

10η Αγωνιστική
Ησαΐας Δεσφίνας-Ανδρούτσος Γραβιάς
Απόλλων Ευπαλίου-Ολυμπιακός Κίρρας
Φωκίδα 2000-Δωρικός Μαλαμάτων
ΑΣΤΕ-Αμφισσαικός
Γλυφάδα-Αστέρας Ιτέας
Ρεπό:Αετός Λιδωρικίου

11η Αγωνιστική
Ολυμπιακός Κίρρας-Ησαΐας Δεσφίνας
Δωρικός Μαλαμάτων-Αετός Λιδωρικίου
Αμφισσαικός-Απόλλων Ευπαλίου
Αστέρας Ιτέας-Φωκίδα 2000
Γλυφάδα-ΑΣΤΕ
Ρεπό: Ανδρούτσος Γραβιάς

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο