Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

Ο ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΨΗΛΑ, με την Ερατεινή κυνηγούν τον Διαγόρα

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 55 λεπτά

Του Τάσου Ν. Τσόλκα
Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις του ο Αετός Λιδωρικίου και το Σάββατο κέρδισε εκτός έδρας την Ένωση Γλυφάδας με 1-3, ενώ και η Τολοφώνα Ερατεινής κέρδισε με 1-0 τον Κρισσαίο Χρισσού και παραμένει 2 βαθμούς από την κορυφή.
Ο Διαγόρας συνεχίζει την προέλασή του κερδίζοντας με 4-0 τον Ολυμπιακό Κίρρας ενω ο Απόλλων Ευπαλίου δεν μπόρεσε να δαμάσει την Αναγέννηση Βουνιχώρας  μένοντας στο 1-1.

-- Διαφήμιση --

Στη  Β΄Κατηγορία φαίνεται ότι η Φωκίδα2000 Ιτέας με τον Ανδρούτσο Γραβιάς θα διεκδικήσουν μέχρι το τέλος την πρώτη θέση.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και στις δύο κατηγορίες και οι βαθμολογίες όπως διαμορφώθηκαν έχουν ως εξής:
Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ  –  ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ                  2-0
ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ  –  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ      4-1
ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ  –  ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ               1-3
ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ  –  ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                       2-1
ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ  –  ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΥΣΟΥ      1-0
ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ  –  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ       1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΚΑΤΗΓ.(11η αγ.)        ΒΑΘΜΟΙ         ΓΚΟΛ
  1. ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                           28            33-9
  2. ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ                         26             25-7
  3. ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                   23             24-15
  4. ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ                               20            19-10
  5. ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ                                             18             25-8
  6. ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                       15            16-21
  7. ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                     12            14-25
  8. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ                                11            15-24
  9. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                                                   9             15-17
10. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ                                       8              9-19
11. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ                     6              7-22
12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ                                  4              8-26
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ  –  ΑΠΟ  ΚΟΥΜΑΡΟΣ                      6-2
ΦΩΚΙΔΑ 2000 ΙΤΕΑΣ  –  ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ       4-0
ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ  –  ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ       3-2
Ρεπό η   ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94 ΑΜΦΙΣΣΑΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β΄ ΚΑΤΗΓ. ( 7η ΑΓ.)              ΒΑΘΜΟΙ          ΓΚΟΛ
1. ΦΩΚΙΔΑ  2000  ΙΤΕΑΣ                                          18              30-3
2. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ                                      13              17-9
3. ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ                        9              17-13
4. ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ                                    8              18-13
5. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄94 ΑΜΦΙΣΣΑΣ                                 5                6-13 
6. ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ                               4                8-23
7. ΑΠΟ  ΚΟΥΜΑΡΟΣ                                                   0                3-27

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο