Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

- Διαφήμιση -

ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ Ο ΑΕΤΟΣ κερδισε με 3-2 στο ντέρμπυ τον Διαγόρα

- Διαφήμιση -

Χρόνος ανάγνωσης: 61 λεπτά

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας 1-4 η Ερατεινή τον Ολυμπιακό Κίρρας
                                                                              10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Toυ  Τάσου Ν. Τσόλκα

-- Διαφήμιση --

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Αετός Λιδωρικίου με 3-2 επί του πρωτοπόρου Διαγόρα Πολυδρόσου στο ντέρμπυ της 10ης αγωνιστικής.
Η Τολοφώνα Ερατεινής κέρδισε επίσης εκτός έδρας τον Ολυμπιακό Κίρρας με 4-1 , πλησιάζοντας στους 2 βαθμούς τον Διαγόρα , που εξακολουθεί παρά την ήττα του να προηγείται στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Φωκίδας.
Σημαντική  νίκη πέτυχε και η Ένωση Γλυφάδας με 3-2 επί του Ησαΐα Δεσφίνας , ενώ ο Απόλλων Ευπαλίου γνώρισε την ήττα στην Άμφισσα με 3-0 από τον Κεχαγιά Προσηλίου.
Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε και το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας Φωκίδας.
Ο Ηρακλής Μοναστηρακίου επικράτησε με 2-1 της Ακαδημίας ΄94 ΄Αμφισσας, και ο Δωρικός Μαλαμάτων ηρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ανδρούτσο Γραβιάς. Ο ΑΠΟ Κούμαρος δεν κατέβηκε να αγωνιστεί και έχασε στα χαρτιά  3-0 τον αγώνα  με την Φωκίδα 2000 Ιτέας.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες όπως έχουν διαμορφωθεί , έχουν ως εξής :
Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
 ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ  –  ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ                                          1-1
ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ  –  ΗΑΣΑΙΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ                      3-2
ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ  –  ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ           3-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ  –  ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ        1-4
ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ  –  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ     2-1
ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ  –  ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ           3-2
   ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΚΑΤΗΓ.(10η αγ.)      ΒΑΘΜΟΙ        ΓΚΟΛ
  1. ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ                           25             29-8
  2. ΤΟΛΟΦΩΝΑ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ                         23              24-7
  3. ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ                               20             19-8
  4. ΑΕΤΟΣ  ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ                                   20            21-14
  5. ΑΣΤΕΡΑΣ  ΙΤΕΑΣ                                              15             23-8
  6. ΗΣΑΪΑΣ  ΔΕΣΦΙΝΑΣ                                        12            14-20
  7. ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                      12            13-22
  8. ΑΠΟΛΛΩΝ  ΕΥΠΑΛΙΟΥ                                10            14-23
  9. ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ                                                    9             13-16
10. ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ  ΧΡΙΣΣΟΥ                                       8              9-18
11. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΒΟΥΝΙΧΩΡΑΣ                     5               6-21
12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΚΙΡΡΑΣ                                  4               7-22
Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ  –  ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ         1-1
ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ  –  ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄94 ΑΜΦΙΣΣΑΣ       2-1
ΑΠΟ  ΚΟΥΜΑΡΟΣ  –  ΦΩΚΙΔΑ 2000 ΙΤΕΑΣ               0-3  ά.ά.
ΡΕΠΟ  Η  ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β΄ ΚΑΤΗΓ. ( 6η ΑΓ.)              ΒΑΘΜΟΙ          ΓΚΟΛ
1. ΦΩΚΙΔΑ  2000  ΙΤΕΑΣ                                          15              26-3
2. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ  ΓΡΑΒΙΑΣ                                      10              14-7
3. ΗΡΑΚΛΗΣ  ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ                         9               17-9
4. ΔΩΡΙΚΟΣ  ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ                                     5              12-11
5. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄94 ΑΜΦΙΣΣΑΣ                                  5                6-13 
6. ΜΥΩΝΙΑ  ΑΓΙΑΣ  ΕΥΘΥΜΙΑΣ                                4                6-20
7. ΑΠΟ  ΚΟΥΜΑΡΟΣ                                                    0                 1-21

- Διαφήμιση -

Άμεσες ειδοποιήσεις για τα τελευταία άρθρα μας - στη στιγμή!

- Διαφήμιση -

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο